Ružomberský hlas
  • Utorok 16. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK-ČERNOVÁ (Michal Domenik, foto rkhlas) - "Veď na to som tam," skromne odvetil na našu pochvalu jeho výkonu po zápase 4. ligy medzi Černovou a tímom Belá-Dulice domáci brankár Matúš Vlčko. Ešte predtým si však sám sypal popol na hlavu. "Pošmykol som sa, na loptu som potom nedosiahol," opísal jeden z dvoch gólov v jeho sieti. Vlčko však bol jedným z hlavných strojcov černovského víťazstva 3:2, pretože bravúrne zneškodnil tri čisté šance súpera a nechal tak naplno vyniknúť svojmu nespornému brankárskemu umeniu. Po minulotýždňovej výhre na ihrisku Stráže získala Černová ďalšie dôležité body a v tabuľke stúpa nahor. S 15 bodmi sa dostala už na šieste miesto.
Hrdinom TJ Máj bol dnes aj Dávid Lovasovič. Útočník so skvelým čuchom na góly dvakrát rozvlnil súperovu sieť a výraznou mierou sa tak pričinil o ďalšie tri body pre nováčika štvrtej ligy. Veľmi dobrý zápas odohral aj Marek Milan. Okrem solídneho výkonu zaujal kapitán Peter Kvasničák aj oprávneným krikom. Po veľkej šanci Belej v závere druhého polčasu sa zdravo rozohnil na spoluhráčov a pripomenul im, že ešte nie je koniec a treba zabrať.
ZLÝ ZAČIATOK
Domáci začali zle. Už v šiestej minúte inkasovali, keď za Vlčkov chrbát prepadla presná strela Kuciana. O dvanásť minút však bolo vyrovnané, pretože Lovasovič nádherným spôsobom preloboval brankára hostí Nebožku, ktorý sa potom len bezmocne prizeral, ako lopta pomaly smeruje do pustenej bránky.
V 37. minúte viedla Belá druhýkrát. Vajagić napriahol spoza šestnástky a na jeho tvrdú strelu bol domáci brankár prikrátky. Aj na tento gól však dokázala Černová odpovedať, keď sa z protiútoku presadil neúnavný bojovník v žltom drese Marek Milan. Na hranici jedenástky sa zorientoval najlepšie a presnou strelou po zemi prekonal gólmana hostí - 2:2.
TRETIA GÓLOVÁ RADOSŤ
Druhý polčas patril viac-menej Černovej, ktorá bola častejšie na polovici súpera. Niekoľko sľubných šancí zostalo nevyužitých, no Lovasovičova utešená strela zo 74. minúty sa ujala a v domácom tábore zavládla tretia gólová radosť - 3:2.
Do konca zápasu sa už nič vážnejšie neudialo, hoci mali hostia sporadické šance, obrana TJ Máj dokázala udržať výsledok a neinkasovať. Viac ako 200 divákov videlo v slnečnom počasí pekný futbal. Vyhral nie šťastnejší, ale lepší celok, ktorý navyše strelil tri pekné góly.
Černová sa po treťom víťazstve za sebou ocitla v tabuľke 4. ligy na veľmi peknom 6. mieste s 15 bodmi, so skóre 15:23 a bilanciou 5 výhier a rovnaký počet prehier. Na štvrté miesto chýba TJ Máj len jediný bod.
NOVUČKÉ DRESY
O týždeň cestuje tím ružomberskej mestskej časti na ihrisko Trstenej, ktorej patrí až 12. priečka. Následne privíta v poslednom domácom zápase jesene Kysucké Nové Mesto. Stretnutie v nedeľu 19. októbra o 14.00 budú hrať Černovčania po prvý raz doma v novučičkých dresoch (bielo-modrých), ktoré pre TJ Máj zabezpečila redakcia Ružomberského hlasu a reklamná agentúra Redis, v rámci známej mediálnej spolupráce s černovským klubom.
FAKTY - 4. liga, 10. kolo. TJ MÁJ RUŽOMBEROK-ČERNOVA - DRUŽSTEVNÍK BELÁ-DULICE 3:2 (2:2). Góly: 18. a 74. Lovasovič, 38. Milan - 6. Kucian, 37. Vajagić. ŽK: J. Pindura - Hulej, Ondrla. Rozhodovali: Juríček - Hreus, Koleno. Diváci: 217. Zostava Černovej: Vlčko - Chovanec, Demko, Tulinský, Kvasničák (K) - M. Pindura, Murín, Milan, Grieš (65. Moravčík) - J. Pindura, Lovasovič (86. Kordiak).