Ružomberský hlas
  • Štvrtok 25. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (md, foto R. Maškurica) - Hlavná dorastenecká kategória U19 futbalového klubu MFK Ružomberok sa po ročnej prestávke znovu vracia do najvyššej slovenskej súťaže - 1. ligy. Postup spečatili dorastenci spod Čebraťa v rozhodujúcom barážovom zápase, keď v stredu 22. júna na štadióne v Liptovskom Mikuláši jasne a presvedčivo zdolali Poprad 3:0 po góloch Omastu, J. Kudličku a A. Bartoša. Duel sledovalo neuveriteľných 1500 divákov, hoci oficiálny údaj hovorí o 960 ľuďoch. Na základe detailných snímok zápasu sme však zistili podstatne vyššiu návštevu. Podstatné však je, že ružomberských futbalistov prišli do L. Mikuláša podporiť stovky fanúšikov, na čele s fanklubom Concordia 1906. A tak po minuloročnom vypadnutí sa môžu v MFK tešiť z opätovného, a zaslúženého návratu medzi slovenskú elitu.
Gólový účet stretnutia otvoril v 36. minúte Omasta. Po zmene strán pridal druhý gól zverencov Vladimíra Helbicha J. Kudlička. Pri popradskej hre vabank uzavrel konečné skóre zápasu A. Bartoš.
Ružomberskí futbalisti kategórie U19 v práve končiacej sa druhej lige bezkonkurenčne dominovali. V 28 zápasoch len jediný raz prehrali a raz remizovali, nazbierali 79 bodov a pred druhým Liptovským Mikulášom mali náskok úctyhodných 24 bodov. Súperom nastrieľali 138 gólov (!), inkasovali len 17-krát.
FAKTY - Barážový zápas o postup do 1. ligy: MFK Ružomberok U19 - FK Poprad U19 3:0 (1:0). Góly: 36. Omasta, 62. J. Kudlička, 90. A. Bartoš; Žlté karty: 73. Vávro - 64. Kolesár, 65. Diabelko, 90. Šomšák; Rozhodovali: Pavlík - Roszbeck, Galo; Diváci: 1500 (oficiálny údaj 960). Ružomberok: Kohár - Mrva, Lelek, Kojnok, Totkovič, Zsigmund, Vávro, Madleňák (71. Matula), J. Kudlička (79. M. Bobček), Omasta (60. A. Bartoš), R. Kružliak. Poprad: Kravčák - Biskup (69. Bittner), Šomšák, Danišovský, Konečný, Diabelko, Weiss, Kolesár (85. Macko), Mičko, Šomšák (64. Jochman), Turlík.