Ružomberský hlas
  • Utorok 23. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (md, foto mbkruzomberok.sk) - Kanadská posila v drese MBK Ružomberok Taijah Campbellová ukazuje svoje kvality. Už v prvom prípravnom zápase uplynulý týždeň proti Nitre nastrieľala úctyhodných 14 bodov, a dnes proti Banskej Bystrici sa jej strelecky darilo ešte viac - zaznamenala výborných 23 bodov. Tým výrazne pomohla Ružomberku k jednoznačnému víťazstvu 107:46. Duel, ktorý sa hral pred kulisou, ktorú by väčšina exraligových tímov mohla MBK závidieť, sa niesol v znamení dvoch odlišných polčasov. Kým v prvom dokázali "bystrické pumy" držať s Ružomberkom krok, a v prvej časti druhej štvrtiny dokonca vyhrávať, po polčase to už bol jasný koncert Sujovej družiny.
Jednoznačným spôsobom rozobrali Liptáčky Banskú Bystricu hlavne v tretej štvrtine, ktorú zvládli bravúrne 32:5. Dominovali aj v poslednej časti hry (23:6), a tak sa v Koniarni zrodilo očakávané, a bezproblémové víťazstvo MBK v pomere 107:46. Najviac bodov za Ružu dala Campbellová, darilo sa aj Sujovej, autorke 18 bodov, ako aj kapitánke Lázárovej či Mištinovej. Kmeťová zaznamenala 13 a A. Baburová 10 bodov.
MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica 107:46 (21:17, 52:35, 84:40). Bodovali za Ružomberok: Campbellová 23, Sujová 18, Lázárová a Mištinová po 15, Kmeťová 13, A. Baburová 10, Jarinová a Kelčíková po 6, Belušová 1. Štvrtiny: 21:17, 31:18, 32:5, 23:6. Diváci: 150.