Ružomberský hlas
  • Štvrtok 25. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Tomáš Mlynárik) - Len sedem (!) použiteľných hráčok mal k dispozícii tréner basketbalistiek MBK Ružomberok Juraj Suja v zápase s majstrovskými Košicami. Uplynulú sobotu tak v "jame levovej" prakticky nebolo možné Liptáčkam ani pomýšľať na víťazstvo. Nabitý káder Good Angels však neurobil z Ružomberčaniek "fackovacieho panáka", pretože Sujova družina mu to proste nedovolila. Napriek absenciám Taijah Campbellovej (odohrala len 4 minúty a zranila sa), Alexandry Baburovej a Alice Moravčíkovej, dokázali naše žabky nastrieľať hráčkam Petra Jankoviča (na jeho palubovke!) až 64 bodov, a hoci prehrali (64:97), vzhľadom na okolnosti možno práve MBK pasovať do zaslúženej pozície morálnych víťaziek. To nie je bezduché utešovanie sklamaného ružomberského fanúšika, ale triezve hodnotenie štartovacích pozícií obidvoch družstiev v zápase...
Ďalší test odolnosti absolvovali naše basketbalistky včera. Proti nim sa v Koniarni postavil ambiciózny tím Šamorína, vystužený legionárkami, stále bodovo aktívnou Vyňuchalovou, ako aj našou bývalou hráčkou Gabikou Nagyovou. Úvod bol ako zo zlého sna. Stále nie celkom zdravá Taijah Campbellová nehrala, rovnako ako Alexandra Baburová. Bolo to vidieť, cítiť. Diváci v Koniarni si pretierali oči pri pohľade na svetelnú tabuľu, kde bol stav 0:8, ale aj 8:26 (rozdiel 18 bodov!).
Nekompletný káder Ruže však ukázal svoju obrovskú morálnu silu. Znova. Nepodľahol panike, bojoval, aj keď to vôbec nešlo ľahko - strelecká efektivita MBK bola žalostná. Fakty však aj v tomto prípade hovoria jasnou rečou - Ružomberok prehral len prvú štvrtinu, všetky ostatné vyhral. S prehľadom. Aj preto po polčase otočil skóre a zápas dotiahol do úspešného konca. Znovu - celkom zaslúžene.
Žabky ukázali morálnu silu, ktorá by mohla byť ich hlavným hnacím motorom v tejto sezóne. Na otázku pre klubový bulletin MBK - ako sa vám pozdáva zloženie kádra pre aktuálnu sezónu? - odpovedal tréner Juraj Suja stručne, ale jasne: "Tento tím sa mi páči viac."
FAKTY (extraliga): MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 69:63 (8:18, 26:31, 48:46). Ružomberok: Mištinová 17, Kelčíková 15, Lázárová 13, Sujová 9, Bartánusová 8, Kmeťová 7. Šamorín: Beronjaová a Vyňuchalová po 15, Hašková 14, Nagyová a Slezáriková po 7, Mihaljevičová 5. Štvrtiny: 8:18, 18:13, 22:16, 21:16. TH: 14/13 – 17/12. Trojky: 6-5. Úspešnosť streľby: 38% – 45%. Diváci: 500.
Minutáž hráčok Ružomberka: Kmeťová 34:21, Mištinová 33:16, Sujová 32:59, Kelčíková 29:37, Lázárová 27:23, Bartánusová 26:47, A. Moravčíková 12:23, Jarinová 3:14.