Ružomberský hlas
  • Piatok 19. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Desať minút pred zápasom. Na tribúnach štadióna stojí (áno, stojí, nie sedí) azda stovka divákov. Prešľapujú z nohy na nohu, aby sa aspoň trochu zahriali. Duje veľmi chladný severák, teplota je takmer na bode mrazu. Už len samotný fakt, že sa liga pod Čebraťom hrá 10. decembra večer, vyvoláva svojvoľné zimomriavky. Päť minút pred zápasom. K mikrofónu pre hlásateľa prichádza primátor Igor Čombor, aby pozdravil divákov, a oznámil im, že cez polčas pre nich klub pripravil bezplatné občerstvenie – čaj, pivo a párky. Vzápätí ho strieda spolumajiteľ MFK Milan Fiľo. Ďakuje divákom, že prišli na zápas, vyslovuje želanie, aby sa hráčom darilo.
Úvodný výkop zápasu. Tribúny sa vzhľadom k mimoriadne nevľúdnemu počasiu veľmi solídne zaplnili, prišlo znovu viac ako tisíc divákov. Zo sektora G sa ozývajú hlasné bubny a mohutné povzbudzovanie fanklubu Concordia 1906, ktorý tiež prišiel v hojnom počte.
Štvrtá minúta. Obrovská šanca na prvý gól Ružomberka. Ján Maslo však v rozhodujúcej chvíli umiestňuje loptu hlavou tesne nad bránku gólmana Šullu.
Desiata minúta. Domáci priaznivci sa dočkali, Ruža strieľa úvodný gól. Mareš sa v šestnástke súpera pohral s obrancami, pripravil si palebnú pozíciu a z voleja pohotovo zakončuje – 1:0.
15. minúta. Ukážková akcia Ružomberka. Po osi Kolčák – Chrien – Daniel sa lopta ocitá na hranici päťky, ale ani Lačný, ani Mareš na ňu nedosiahli, a tak zostáva nezmenený stav.
19. minúta. Lačného umnú strelu do bránky zblokovala obrana hostí, o pol minúty neskôr sa už tiesnený k lepšej strele na Šullovu svätyňu útočník MFK nedostal.
32. minúta. Daniel v úniku dvoch proti jednému dlho a zbytočne váhal s prihrávkou na úplne voľného Lačného, napokon mu loptu skorým a dobrým vybehnutím zobral brankár Senice.
38. minúta. Obrovská šanca hostí. Macík v bránke Ružomberka reflexívne chytá Turynovi čistý gól, mohlo byť už vyrovnané.
Polčas. Prichádza vytúžené občerstvenie, v útrobách tribún rozdávajú uzimeným divákom kvalitné Zipser párky s horčicou a chlebom, pre záujemcov je pripravený aj čaj, alebo pivo.
............
Po zápase. Ružomberok vyhral, diváci videli dobrý futbal v podaní MFK predovšetkým v prvom polčase. Mnohí návštevníci však len neveriacky krútili hlavou, ako je možné, že sa liga stále hrá ešte aj v decembri. Ešte viac ich však rozčertilo, že jarná časť sezóny sa začína prakticky v zime, v polovici februára. Akoby kompetentní nevedeli, že priemerné denné minimum je v Ružomberku v tom čase často hlboko pod bodom mrazu. Len blázon, či skutočný hazardér so zdravím, by v takých podmienkach stál/sedel na tribúne takmer dve hodiny...
Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, okrem gólu malo mužstvo štyri až päť ďalších príležitostí na skórovanie. Senicu podržal brankár Šulla. Po prestávke akoby na nás padla nervozita a obava z toho, že zápas môžeme priviesť do víťazného konca. Napriek tomu, prišiel náš druhý poisťovací gól, no vlastnými chybami sme umožnili súperovi znížiť. Napokon sme dotiahli stretnutie do trojbodového konca."
Miroslav Mentel, tréner Senice: "Podobne ako v predošlých stretnutiach, aj teraz sme mali zlý úvod. Toto mužstvo je mladé, neskúsené, pre nich je každé prostredie nové. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, nás dva až trikrát svojimi zákrokmi podržal Šulla. V druhej polovici akoby z nášho mužstva všetko spadlo a nastúpilo do nového zápasu. Druhé 45-minútovky máme vždy lepšie, čo sa aj dnes potvrdilo. Škoda, že v závere sme nepridali druhý gól, remíza na konci roka by nás potešila."
MFK Ružomberok - FK Senica 2:1 (1:0). Góly: 11. Mareš, 72. Gál-Andrezly - 82. Kosorin. Rozhodoval: Pavlík – Ferenc, Pozor, ŽK: Lačný, Chrien, P. Maslo - Březina, 1075 divákov. Ružomberok: Macík - Kolčák, J. Maslo, Kružliak - Nagy, Daniel (46. P. Maslo), Chrien, Ďubek - Gál-Andrezly - Mareš (90. Menich), Lačný (73. A. Lovás)
........ - (celý článok si môžete prečítať v Ružomberskom hlase 24/2016)