NADÁCIA SUPRA CHCE POMÁHAŤ SLABŠÍM A PODPOROVAŤ TALENTY
Sobota 24. jún 2017,
celkovo: 10536755 čitateľov
online: 25 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

22. jún 2017 | 12:35
Generálku na predkolo EL odohrajú futbalisti MFK Ružomberok dnes - vo štvrtok 22.6. o 19:00 doma proti FK Fotbal Třinec, vstup je bezplatný.
19. jún 2017 | 11:27
Súťaž v ručnej kosbe na Vlkolínskych lúkach bude už najbližšiu sobotu 24. júna od desiatej.
19. jún 2017 | 11:26
Na Majstrovstvách Európy v basketbale žien, ktoré sa v týchto dňoch konajú v Česku, hrá za Slovensko aj Ružomberčanka Veronika Remenárová.
14. jún 2017 | 22:30
Národná diaľničná spoločnosť nám neodpovedala na otázku, koľko peňazí bolo doposiaľ preinvestovaných na výstavbe diaľnice Hubová-Ivachnová.
14. jún 2017 | 22:29
Deň otvorených dverí v Mondi SCP bude v sobotu 17. júna - prehliadka závodu, koncert R. Opatovského, vstupné sa neplatí.
aktuálne číslo: 2017 / 10 (19. máj 2017)
anketa
Akú formu kultúrneho programu máme zvoliť na vernisáž výstavy "30 rokov RH" (10. novembra v synagóge)?
klasická hudba
[105h:54%]
folklór
[17h:9%]
moderná hudba
[21h:11%]
celkovo hlasujúcich: 196
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0908 102 208NADÁCIA SUPRA CHCE POMÁHAŤ SLABŠÍM A PODPOROVAŤ TALENTY

28. december 2016 | 08:54 | 875TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto rkhlas) - „Chceme pomáhať tým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii, podporovať tých, ktorí majú talent, ale nie prostriedky na jeho rozvíjanie, jednotlivcov i komunity, ktorým veci okolo nás nie sú ľahostajné,“ uviedli 9. decembra pri predstavení Nadácie Supra členovia jej správnej rady Jana Štreitová a Marián Bujňák. Ďalej sú v nej Stanislav Likavčan a Milan Kelčík, kontrolórom je Jozef Uličný. Podľa ich slov, nadácia chce získať finančné prostriedky na podporu seniorov, ktorí chcú viesť aktívny život a tiež pre osamelých a znevýhodnených, aby im pomohli urobiť život o niečo lepším. „Preferovať budeme súčasných aj bývalých zamestnancov ružomberských papierní, ako aj ich rodinných príslušníkov.“

Peniaze na chod nadácie majú prisľúbené od vlastníkov papierní, vedenia mesta Ružomberok, no spoliehajú sa aj na pomoc vplyvných ľudí z regiónu. Pomoc pri zakladaní nadácie a administratívnu podporu zabezpečí Eco-Invest, a. s.

Pokračuje správca nadácie M. Bujňák: „Veríme, že vďaka výborným vzťahom s majiteľmi podniku aj s akcionármi sa nám podarí získať peniaze na podporu čo najviac projektov, aby sme mohli pomôcť mnohým ľuďom. Chceme, aby peniaze, ktoré vytvoria ľudia z Ružomberka a Liptova, tomuto regiónu aj pomohli.“

Jana Štreitová doplnila, že logo nadácie Supra vychádza z tradičných symbolov ružomberských celulózok a papierní. „Je na ňom Ružomberčanom dobre známy totem, ktorý sa nachádza v areáli podniku a názov (Supra) je odvodený od mena jedného z dvoch bývalých závodov. Práve na základoch Supry stojí dnešný moderný komplex.“

Ako ďalej poznamenala, celulozkári, papierníci a Ružomberčania tvoria jednu rodinu, a rodina si má pomáhať. „Starať sa o seniorov je prejavom vyspelosti, pomíhať slabším je povinnosťou silnejších, podporovať mladých znamená tvoriť budúcnosť. Aktívne budeme vyhľadávať príbehy ľudí a komunít, ktorých svet vieme zmeniť k lepšiemu,“ rozvinula myšlienku vzniku nadácie členka správnej rady a dlhoročná zamestnankyňa papierní.

Podporu novej nadácii vyjadril na tlačovej konferencii v hoteli Kultúra 9. decembra aj viceprimátor Ružomberka Michal Slašťan. „Naše mesto je už viac ako storočie spojené s výrobou papiera a spracovaním dreva. Mesto víta založenie tejto nadácie. Už samotný názov Supra je príznačný a spojený s Ružomberkom. Vnímame to ako ďalšiu ponuku pre obyvateľov regiónu podieľať sa na kompenzovaní ich starostí a problémov.“

Tvárami nadácie Supra sú úspešní slovenskí športovci – basketbalistka Iveta Bieliková a futbalista Marek Sapara. Niekdajšia kapitánka Ružomberka v slávnej ére dvojnásobného víťazstva v Eurolige (1999 a 2000) povedala, že chce, aby deti a mladí mali vytvorené kvalitné podmienky pre aktívny pohyb a netrávili svoj čas pri mobiloch, počítačoch či televízoroch.

Posolstvo nadácie, jej poslanie a náplň podporili aj manažér MFK Ružomberok Dušan Tittel, prednostovia kliník ružomberskej nemocnice Viliam Žilínek a Marián Sičák.
Nadácia Supra predstavila svoju činnosť na Vianočnom koncerte, ktorý bol 21. decembra o 17:00 v športovej hale Koniareň. Vystúpili tam Michal David, Desmod a Marián Vojtko.

Ako podať žiadosť?
Ak sa chcete uchádzať o podporu Nadácie Supra, formulár na podanie žiadosti nájdete na internetovej stránke www.nadaciasupra.sk. V sekcii „pre žiadateľov“ stačí vyplniť meno, priezvisko, kontaktné údaje a popis, zdôvodnenie žiadosti, prípadne pripojiť prílohy. Podávanie žiadostí nie je časovo limitované.

(článok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.24/2016)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist