NADÁCIA SUPRA CHCE POMÁHAŤ SLABŠÍM A PODPOROVAŤ TALENTY
Štvrtok 22. marec 2018,
celkovo: 11252280 čitateľov
online: 13 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

15. marec 2018 | 07:39
2. štvrťfinálový zápas basketbalovej extraligy žien: BKM Junior UKF Nitra - MBK Ružomberok 31:84, konečný stav série 0:2.
15. marec 2018 | 07:35
Slovnaft Cup, štvrťfinále (hrá sa na jeden zápas): FK Poprad - MFK Ružomberok 0:2.
13. marec 2018 | 07:26
V uliciach mesta začali s inštaláciou nového informačného systému - smerových tabúľ.
9. marec 2018 | 07:21
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali s Prešovom 0:0, postúpili do prvej šestky Fortuna ligy, najbližšie sa predstavia v Dunajskej Strede 10.3.
9. marec 2018 | 07:21
V uplynulom týždni policajti v Žilinskom kraji odhalili 23 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu, u 7 vodi-čov s výsledkom nad jedno promile.
aktuálne číslo: 2018 / 03 (9. február 2018)
anketa
Komisia cestovného ruchu Žilinského kraja je v aktuálnom volebnom období bez zastúpenia okresu Ružomberok. Podľa vás je to...
celkovo hlasujúcich: 86
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453NADÁCIA SUPRA CHCE POMÁHAŤ SLABŠÍM A PODPOROVAŤ TALENTY

28. december 2016 | 08:54 | 1588TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto rkhlas) - „Chceme pomáhať tým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii, podporovať tých, ktorí majú talent, ale nie prostriedky na jeho rozvíjanie, jednotlivcov i komunity, ktorým veci okolo nás nie sú ľahostajné,“ uviedli 9. decembra pri predstavení Nadácie Supra členovia jej správnej rady Jana Štreitová a Marián Bujňák. Ďalej sú v nej Stanislav Likavčan a Milan Kelčík, kontrolórom je Jozef Uličný. Podľa ich slov, nadácia chce získať finančné prostriedky na podporu seniorov, ktorí chcú viesť aktívny život a tiež pre osamelých a znevýhodnených, aby im pomohli urobiť život o niečo lepším. „Preferovať budeme súčasných aj bývalých zamestnancov ružomberských papierní, ako aj ich rodinných príslušníkov.“

Peniaze na chod nadácie majú prisľúbené od vlastníkov papierní, vedenia mesta Ružomberok, no spoliehajú sa aj na pomoc vplyvných ľudí z regiónu. Pomoc pri zakladaní nadácie a administratívnu podporu zabezpečí Eco-Invest, a. s.

Pokračuje správca nadácie M. Bujňák: „Veríme, že vďaka výborným vzťahom s majiteľmi podniku aj s akcionármi sa nám podarí získať peniaze na podporu čo najviac projektov, aby sme mohli pomôcť mnohým ľuďom. Chceme, aby peniaze, ktoré vytvoria ľudia z Ružomberka a Liptova, tomuto regiónu aj pomohli.“

Jana Štreitová doplnila, že logo nadácie Supra vychádza z tradičných symbolov ružomberských celulózok a papierní. „Je na ňom Ružomberčanom dobre známy totem, ktorý sa nachádza v areáli podniku a názov (Supra) je odvodený od mena jedného z dvoch bývalých závodov. Práve na základoch Supry stojí dnešný moderný komplex.“

Ako ďalej poznamenala, celulozkári, papierníci a Ružomberčania tvoria jednu rodinu, a rodina si má pomáhať. „Starať sa o seniorov je prejavom vyspelosti, pomíhať slabším je povinnosťou silnejších, podporovať mladých znamená tvoriť budúcnosť. Aktívne budeme vyhľadávať príbehy ľudí a komunít, ktorých svet vieme zmeniť k lepšiemu,“ rozvinula myšlienku vzniku nadácie členka správnej rady a dlhoročná zamestnankyňa papierní.

Podporu novej nadácii vyjadril na tlačovej konferencii v hoteli Kultúra 9. decembra aj viceprimátor Ružomberka Michal Slašťan. „Naše mesto je už viac ako storočie spojené s výrobou papiera a spracovaním dreva. Mesto víta založenie tejto nadácie. Už samotný názov Supra je príznačný a spojený s Ružomberkom. Vnímame to ako ďalšiu ponuku pre obyvateľov regiónu podieľať sa na kompenzovaní ich starostí a problémov.“

Tvárami nadácie Supra sú úspešní slovenskí športovci – basketbalistka Iveta Bieliková a futbalista Marek Sapara. Niekdajšia kapitánka Ružomberka v slávnej ére dvojnásobného víťazstva v Eurolige (1999 a 2000) povedala, že chce, aby deti a mladí mali vytvorené kvalitné podmienky pre aktívny pohyb a netrávili svoj čas pri mobiloch, počítačoch či televízoroch.

Posolstvo nadácie, jej poslanie a náplň podporili aj manažér MFK Ružomberok Dušan Tittel, prednostovia kliník ružomberskej nemocnice Viliam Žilínek a Marián Sičák.
Nadácia Supra predstavila svoju činnosť na Vianočnom koncerte, ktorý bol 21. decembra o 17:00 v športovej hale Koniareň. Vystúpili tam Michal David, Desmod a Marián Vojtko.

Ako podať žiadosť?
Ak sa chcete uchádzať o podporu Nadácie Supra, formulár na podanie žiadosti nájdete na internetovej stránke www.nadaciasupra.sk. V sekcii „pre žiadateľov“ stačí vyplniť meno, priezvisko, kontaktné údaje a popis, zdôvodnenie žiadosti, prípadne pripojiť prílohy. Podávanie žiadostí nie je časovo limitované.

(článok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.24/2016)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist