30 ROKOV RH: POĎTE DO KINA NA NÓRSKU KOMÉDIU. ZA EURO. AJ S VÍNKOM...
Utorok 17. október 2017,
celkovo: 10819849 čitateľov
online: 13 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

9. október 2017 | 09:31
Ružomberský hlas už nájdete ako jediné slovenské regionálne noviny aj na sociálnej sieti VK.com
9. október 2017 | 09:30
Pred 1300 divákmi tesne prehrali basketbalistky MBK Ružomberok v domácom zápase extraligy s Good Angels Košice 52:61.
4. október 2017 | 20:00
Začiatkom novembra vystúpi v Ružomberku populárna česká speváčka Marie Rottrová.
4. október 2017 | 19:59
Poďakovanie za úrodu vo Vlkolínci (presunuté kvôli nepriazni počasia z 24.9.) bude túto nedeľu 8. októbra od 10:30.
4. október 2017 | 19:58
Poslanci mestského zastupiteľstva požiadali primátora, aby na budúce rokovanie predvolal riaditeľa nemocnice Petra Lofaja.
aktuálne číslo: 2017 / 18 (22. september 2017)
anketa
Ako ovplyvňuje váš bežný život stále nedostavaná diaľnica a obchvat Ružomberka?
vôbec
[76h:42%]
len minimálne
[10h:6%]
veľmi
[78h:43%]
celkovo hlasujúcich: 180
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0908 102 20830 ROKOV RH: POĎTE DO KINA NA NÓRSKU KOMÉDIU. ZA EURO. AJ S VÍNKOM...

17. február 2017 | 11:02 | 1136TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (red, foto cineimage.ch) - Ružomberský hlas oslavuje 30 rokov. Preto sme ako jednu z akcií počas nasledujúcich mesiacov pripravili pre vás výborný nórsky film, komédiu, so symbolickým vstupným 1 euro a pohárom (či dvoch, troch...) ružového vína v cene... Dobre si do diára zapíšte nasledujúci termín – pondelok 27. februára 2017 o 16:00. Práve vtedy totiž v ružomberskom kine Kultúra máte možnosť uvidieť naozaj parádnu komédiu, ktorú sme pre vás vybrali pri príležitosti okrúhleho výročia Ružomberského hlasu. Výberu filmu sme venovali veľkú pozornosť. A keďže sme mali viacero kritérií, konečné rozhodnutie sa nerodilo ľahko. V prvom rade sme vám chceli ponúknuť neamerickú produkciu. Filmov z dielne USA je kvantum a väčšinou majú síce skvelú reklamu a propagáciu, ale podľa nás sú v mnohých prípadoch podstatne hodnotnejšie filmy, ktoré nepochádzajú spoza „Veľkej mláky“.

Tu je Harold je nórsky film. Má v sebe štipku drámy, ale hlavne je to skutočne originálna komédia. A práve to bolo naše druhé kritérium – ponúknuť vám ľahký žáner, pri ktorom sa zasmejete, oddýchnete si, zabudnete na starosti, a zároveň si pozriete európsky film, konkrétne zo Škandinávie, ktorý je kvalitný, hodnotný, a pritom svojským spôsobom vtipný, zábavný.

No a v neposlednom rade sme si dali záležať, aby film nebol príliš dlhý. Lepšie povedané, aby bol krátky, aby vás nenudil a aby ste pri ňom „vypli“. Tu je Harold má len čosi viac ako 80 minút, čiže aj s krátkym trojminútovým videoklipom o Ružomberku z produkcie Doda Bašnáka a Michala Babica (Ružomberok Trilogy – Home) a príhovorom šéfredaktora ste približne za hodinu a pol už pri pohári dobrého, kvalitného ružového vínka.

A to je bonus, ktorý vám ponúkame navyše. Za skutočne symbolické vstupné 1 euro. Po skončení filmu totiž bude pre všetkých divákov v Sieni slávy (vedľa kinosály) pripravené skromné občerstvenie, kde si môžete spolu s redakciou pripiť jedným, dvomi či tromi pohárikmi „ružového“ a poklebetiť nielen o filme, Ružomberskom hlase, ale aj o živote.

Pozrime sa spoločne, o čom komédia Tu je Harold vlastne je. Hlavný hrdina prevádzkuje 40 rokov úspešnú nábytkársku filmu s vlastným obchodom v Nórsku. Potom však začnú hneď v susedstve stavať nadnárodný supermarket Ikea, priameho konkurenta Haroldovej firmy, s neporovnateľne väčšími možnosťami.

Náš vitálny senior to nechce nechať len tak, a po vtipnom pokuse spáliť svoj obchod sa vyberie do susedného Švédska s jediným cieľom – uniesť zakladateľa IKEA Ingvara Kamprada, ktorý podľa Harolda môže za jeho bankrot v sfére nábytkárstva. Zápletka tejto typicky severskej komédie prichádza vo chvíli, kedy Harold s obrovským prekvapením zistí, že Kamprad si vlastný únos užíva namiesto toho, aby sa bál o svoj život...

Lístky na predstavenie za euro (film plus vínko v cene) si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok na Bernolákovej, tel. 044/432 10 96. Redakcia RH pripravuje toto podujatie v spolupráci a s aktívnou pomocou vydavateľa – Kultúrneho domu A. Hlinku, ako aj kina Kultúra.

POZOR! K dnešnému dňu (piatok 17.2.) je už predaných približne 100 vstupeniek, zostávajú teda posledné voľné miesta. Ak chcete na film prísť, poponáhľajte sa a hlavne neváhajte, lístky sú k dispozícii len v priamom predpredaji v Informačnom centre Ružomberok za symbolické euro.

---
TU JE HAROLD (Her et Harold). Komédia / Nórsko 2014 / Réžia a scenár: Gunnar Vikene, Hrajú: Bjőrn Granath, Olaf Heggdal, Bjőrn Sundquist, Fanny Ketter. Originálny názov: Here er Harold. Hodnotenie redakcie: 9/10

O čom film je?
Po 40 rokoch úspešného podnikania v oblasti predaja nábytku Haroldova firma skrachuje, pretože je v tesnej blízkosti postavený obchodný dom IKEA. V aktu zúfalstva sa Harold rozhodne odísť do Švédska a uniesť toho, kto podľa neho zapríčinil jeho bankrot – samotného zakladateľa IKEA Ingvara Kamprada. Aké je však Haroldove rozčarovanie, keď zistí, že Kamprad nachádza vo vlastnom únose značné potešenie... (Film Europe)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist