Ružomberský hlas
  • Piatok 26. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

LIVERPOOL/RUŽOMBEROK (Michal Paška, foto autor) – Prvý polčas je za nami! V legendárnom Goodison Parku v Liverpoole odohrali hráči MFK Ružomberok včera úvodný duel tretieho predkola Európskej ligy proti domácemu účastníkovi najvyššej anglickej futbalovej súťaže FC Everton. Mužstvá na trávnik vyprevadilo burácanie zaplneného 40 – tisícového štadióna, viacerým pri tomto okamihu nepochybne nabehli zimomriavky. Ako prví sa do šance dostali Angličania, Macík musel zasahovať pred Mirallasom. FC Everton v prvom dejstve na ihrisku dominoval, hoci bolo vidieť, že išlo o jeho úvodný súťažný zápas v tejto sezóne. Legendárny Rooney po polhodine hry zakončoval z päťky málo razantne. Štadión však zahučal o chvíľu na to, keď Rooney prihral Klaasenovi, ktorý rozvlnil sieť, na ružomberské šťastie však len z bočnej strany. Stratu lopty domáceho celku využil Daniel, ktorého strelu po zemi brankár Stekelenburg vyrazil na roh.
Hoci nepochybným favoritom zápasu bol anglický tím, prekvapiť mohli práve Ružomberčania. Z druhého dejstva ubehlo jedenásť minút, keď po štandardnej akcii loptu do pokutového územia nasmeroval Takáč a výbornú prudkú hlavičku v podaní Jána Masla domáci brankár reflexívne vyrazil. Po striedaní domáci zahrávali roh. Vyrazená lopta mierila od hlavy Daniela k Bainesovi, domáci kapitán z voleja vypálil, lopta sa odrazila práve od nohy Daniela a skončila až v sieti. Macík, ktorý bol v bráne Ruže tradične oporou svojich farieb, bol však v tomto okamihu bezmocný.
Svoje kvality mladý gólman potvrdil aj v 70. minúte, keď reflexívne zmaril pokus Mirallasa. Lačný sa v drese Ruže dostal na ihrisko sedem minút pred koncom riadneho hracieho času a o dve minúty sa mohol stať hrdinom, jeho zakončenie po prihrávke Jána Masla však mohlo byť razantnejšie – lopta by v takomto prípade možno neskončila v bezpečí u gólmana Stekelenburga.
Duel sa tak skončil najtesnejšou výhrou domáceho favorita. Pred odvetou, ktorá sa hrá na štadióne pod Čebraťom vo štvrtok 3. augusta 2017 o 20:45 hod, má však Ruža nádejnú pozíciu. Aj v Goodison parku sa zverenci Norberta Hrnčára presvedčili, že hrať sa dá s každým súperom a na ihrisku je to boj jedenástich hráčov na obidvoch stranách.
Veľmi sympaticky pôsobilo povzbudzovanie fanúšikov Ružomberka, ktorí merali cestu do mesta The Beatles. Na štadióne ich bolo poriadne počuť aj preto, že domáci diváci nepovzbudzoval počas stretnutia tak, ako by sme od anglických fanúšikov očakávali. Zrejme aj oni sa potrebujú na začiatku novej sezóny rozbehnúť :-)
Na našej internetovej stránke vám ešte dnes prinesieme pohľad trénera Norberta Hrnčára na zápas a chýbať nebudú samozrejme ani vyjadrenia ružomberskej kabíny. Jej zástupcov Ružomberský hlas vyspovedal ešte na letisku v Liverpoole.
Aktuálne informácie sme vám prinášali priamo z Liverpoolu aj na našom Facebookovom profile. Aj touto cestou ďakujeme MFK Ružomberok za možnosť byť súčasťou výpravy pri tomto nezabudnuteľnom okamihu pre ružomberský futbal.
FC Everton - MFK Ružomberok 1:0 (0:0). Gól: 65. Baines. Žlté karty: Kupec, Haskič. Rozhodcovia: Kabakov – Margaritov, Valkov (všetci Bulharsko). FC Everton: Stekelenburg - Martina, Keane, Williams, Baines - Klaasen (86. Davies), Gueye, Schneiderlin - Calvert-Lewin (62. Ramirez), Rooney, Mirallas (82. Mirallas). MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec - Takáč (72. Kostadinov), Qose, Kochan - Daniel, Haskič (83. Lačný), Gál-Andrezly (88. Gerec).