Komentár: Som hrdý na Ružomberok!
Utorok 17. október 2017,
celkovo: 10819828 čitateľov
online: 10 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

9. október 2017 | 09:31
Ružomberský hlas už nájdete ako jediné slovenské regionálne noviny aj na sociálnej sieti VK.com
9. október 2017 | 09:30
Pred 1300 divákmi tesne prehrali basketbalistky MBK Ružomberok v domácom zápase extraligy s Good Angels Košice 52:61.
4. október 2017 | 20:00
Začiatkom novembra vystúpi v Ružomberku populárna česká speváčka Marie Rottrová.
4. október 2017 | 19:59
Poďakovanie za úrodu vo Vlkolínci (presunuté kvôli nepriazni počasia z 24.9.) bude túto nedeľu 8. októbra od 10:30.
4. október 2017 | 19:58
Poslanci mestského zastupiteľstva požiadali primátora, aby na budúce rokovanie predvolal riaditeľa nemocnice Petra Lofaja.
aktuálne číslo: 2017 / 18 (22. september 2017)
anketa
Ako ovplyvňuje váš bežný život stále nedostavaná diaľnica a obchvat Ružomberka?
vôbec
[76h:42%]
len minimálne
[10h:6%]
veľmi
[78h:43%]
celkovo hlasujúcich: 180
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0908 102 208Komentár: Som hrdý na Ružomberok!

2. august 2017 | 19:08 | 1885TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Oči celého športového Slovenska sa zajtra večer budú upierať na Ružomberok. Aspoň raz. Na dve hodiny sa naše, relatívne a na naše pomery malé mesto stane stredobodom záujmu. Dôvodom bude odvetný duel 3. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok - Everton FC. Na tento nevšedný, výnimočný futbalový sviatok sa desiatky, stovky ľudí, pripravujú už niekoľko dní. Ťažko povedať, kedy najbližšie (ak vôbec) zavíta k nám podobne slávny a známy futbalový tím. Jedno je však isté - v týchto dňoch píše futbalový Ružomberok zlatými písmenami svoju históriu...

Píšem tento komentár deň pred zápasom preto, lebo ak by sme vyhrali, mohlo by to pôsobiť ako článok úspechu, a to rozhodne nechcem. Neviem, ako to zajtra skončí, ale už teraz môžem bez váhania povedať:

Som na ten Ružomberok hrdý. Pretože ako jediný slovenský klub dokázal postúpiť už do 3. predkola Európskej ligy, hoci každý z dvoch doterajších prvých zápasov prehral. Úprimne, kto z nestranných fanúšikov by pred začiatkom pohárovej Európy predpokladal, že taký Trenčín, Žilina či Slovan skončia skôr ako Ružomberok? Stalo sa.

Som v týchto dňoch zvlášť hrdý na Ružomberok, pretože spomedzi všetkých účastníkov 3. predkola EL sme najmenším mestom, klubom s najnižším rozpočtom a najnižšou kapacitou štadióna. O to viac môžeme prekvapiť, zvlášť, keď máme proti sebe, dovolím si povedať, súpera najzvučnejšieho mena.

Som hrdý na Ružomberok, pretože pred situáciou, ktorú musia funkcionári MFK riešiť, stoja po prvý raz. Nikdy predtým v doterajšej histórii klubu sme sa v Európe nedostali tak ďaleko, nikdy predtým k nám podobne slávny súper neprišiel. Všetci sa učia za pochodu, snažia sa urobiť maximum pre spokojnosť nielen divákov, fanúšikov, ale aj delegátov UEFA.

Som hrdý na Ružomberok, pretože z aktuálnej situácie môžu profitovať nielen futbaloví fanúšikovia, ale aj reštauračné a hotelové zariadenia. Očakáva sa obrovský nával priaznivcov z Anglicka, prídu sem aj mnohí iní návštevníci, ktorí - ak sa nedostanú na štadión - budú zápas sledovať v pripravenej fanzóne na Hlinkovom námestí.

A napokon. Som hrdý na Ružomberok, pretože všetci kompetentní pružne zareagovali a pripravili premietanie zápasu naživo na veľkom plátne pred radnicou aj so sprievodným programom. A hrdý na naše mesto som aj vďaka fanklubu Concordia 1906, ktorý sa s ostatnými na Slovensku nedá porovnávať. Fandí totiž nielen futbalu, ale aj basketbalu či hokeju, pri zápasoch nepoužíva vulgarizmy, nespôsobuje klubu problémy s odpaľovaním pyrotechniky či bitkami na zápasoch, a robí mestu dobré meno.

Neviem, ako zajtrajší zápas skončí. Ale už teraz môžem smelo napísať, že som hrdý aj na to, čo dosiahla partia okolo trénera Norberta Hrnčára. Ten, spolu s kolegami a vedením klubu, umne poskladal pomerne mladý tím, strategicky dokázal svojimi správnymi rozhodnutiami postúpiť už cez dvoch ťažkých súperov a nikde nie je napísané, že nepostúpi aj cez tretieho, aj keď niekoľkonásobne ťažšieho.

Nuž, a hrdý som aj na to, že má Ružomberok Milana Fiľa. Bez neho by sme si totiž (aj) tieto chvíle nemohli užívať a prežívať ich.

Ruža, do toho, a to nielen zajtra!
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist