Komentár: Som hrdý na Ružomberok!
Štvrtok 22. marec 2018,
celkovo: 11252263 čitateľov
online: 15 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas - predplatne
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

15. marec 2018 | 07:39
2. štvrťfinálový zápas basketbalovej extraligy žien: BKM Junior UKF Nitra - MBK Ružomberok 31:84, konečný stav série 0:2.
15. marec 2018 | 07:35
Slovnaft Cup, štvrťfinále (hrá sa na jeden zápas): FK Poprad - MFK Ružomberok 0:2.
13. marec 2018 | 07:26
V uliciach mesta začali s inštaláciou nového informačného systému - smerových tabúľ.
9. marec 2018 | 07:21
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali s Prešovom 0:0, postúpili do prvej šestky Fortuna ligy, najbližšie sa predstavia v Dunajskej Strede 10.3.
9. marec 2018 | 07:21
V uplynulom týždni policajti v Žilinskom kraji odhalili 23 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu, u 7 vodi-čov s výsledkom nad jedno promile.
aktuálne číslo: 2018 / 03 (9. február 2018)
anketa
Komisia cestovného ruchu Žilinského kraja je v aktuálnom volebnom období bez zastúpenia okresu Ružomberok. Podľa vás je to...
celkovo hlasujúcich: 86
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453Komentár: Som hrdý na Ružomberok!

2. august 2017 | 19:08 | 2182TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Oči celého športového Slovenska sa zajtra večer budú upierať na Ružomberok. Aspoň raz. Na dve hodiny sa naše, relatívne a na naše pomery malé mesto stane stredobodom záujmu. Dôvodom bude odvetný duel 3. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok - Everton FC. Na tento nevšedný, výnimočný futbalový sviatok sa desiatky, stovky ľudí, pripravujú už niekoľko dní. Ťažko povedať, kedy najbližšie (ak vôbec) zavíta k nám podobne slávny a známy futbalový tím. Jedno je však isté - v týchto dňoch píše futbalový Ružomberok zlatými písmenami svoju históriu...

Píšem tento komentár deň pred zápasom preto, lebo ak by sme vyhrali, mohlo by to pôsobiť ako článok úspechu, a to rozhodne nechcem. Neviem, ako to zajtra skončí, ale už teraz môžem bez váhania povedať:

Som na ten Ružomberok hrdý. Pretože ako jediný slovenský klub dokázal postúpiť už do 3. predkola Európskej ligy, hoci každý z dvoch doterajších prvých zápasov prehral. Úprimne, kto z nestranných fanúšikov by pred začiatkom pohárovej Európy predpokladal, že taký Trenčín, Žilina či Slovan skončia skôr ako Ružomberok? Stalo sa.

Som v týchto dňoch zvlášť hrdý na Ružomberok, pretože spomedzi všetkých účastníkov 3. predkola EL sme najmenším mestom, klubom s najnižším rozpočtom a najnižšou kapacitou štadióna. O to viac môžeme prekvapiť, zvlášť, keď máme proti sebe, dovolím si povedať, súpera najzvučnejšieho mena.

Som hrdý na Ružomberok, pretože pred situáciou, ktorú musia funkcionári MFK riešiť, stoja po prvý raz. Nikdy predtým v doterajšej histórii klubu sme sa v Európe nedostali tak ďaleko, nikdy predtým k nám podobne slávny súper neprišiel. Všetci sa učia za pochodu, snažia sa urobiť maximum pre spokojnosť nielen divákov, fanúšikov, ale aj delegátov UEFA.

Som hrdý na Ružomberok, pretože z aktuálnej situácie môžu profitovať nielen futbaloví fanúšikovia, ale aj reštauračné a hotelové zariadenia. Očakáva sa obrovský nával priaznivcov z Anglicka, prídu sem aj mnohí iní návštevníci, ktorí - ak sa nedostanú na štadión - budú zápas sledovať v pripravenej fanzóne na Hlinkovom námestí.

A napokon. Som hrdý na Ružomberok, pretože všetci kompetentní pružne zareagovali a pripravili premietanie zápasu naživo na veľkom plátne pred radnicou aj so sprievodným programom. A hrdý na naše mesto som aj vďaka fanklubu Concordia 1906, ktorý sa s ostatnými na Slovensku nedá porovnávať. Fandí totiž nielen futbalu, ale aj basketbalu či hokeju, pri zápasoch nepoužíva vulgarizmy, nespôsobuje klubu problémy s odpaľovaním pyrotechniky či bitkami na zápasoch, a robí mestu dobré meno.

Neviem, ako zajtrajší zápas skončí. Ale už teraz môžem smelo napísať, že som hrdý aj na to, čo dosiahla partia okolo trénera Norberta Hrnčára. Ten, spolu s kolegami a vedením klubu, umne poskladal pomerne mladý tím, strategicky dokázal svojimi správnymi rozhodnutiami postúpiť už cez dvoch ťažkých súperov a nikde nie je napísané, že nepostúpi aj cez tretieho, aj keď niekoľkonásobne ťažšieho.

Nuž, a hrdý som aj na to, že má Ružomberok Milana Fiľa. Bez neho by sme si totiž (aj) tieto chvíle nemohli užívať a prežívať ich.

Ruža, do toho, a to nielen zajtra!
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist