Zaslúžený aplauz musí mať pokračovanie!
Sobota 19. august 2017,
celkovo: 10683635 čitateľov
online: 11 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

18. august 2017 | 10:59
Káder basketbalistiek MBK Ružomberok je kompletný, sú v ňom okrem 6 Sloveniek aj dve Kanaďanky, Francúzka, Ukrajinka a Srbka.
18. august 2017 | 10:58
V sobotu 26. augusta oslavuje kabínková lanovka z Hrabova na Malinné 50 rokov, lanovka bude pre peších za euro, sedačka grátis.
18. august 2017 | 10:57
Po víťazstve 10:0 vo Veľkej Lomnici bude súperom MFK Ružomberok v Slovnaft Cupe Levoča.
4. august 2017 | 11:09
Horská ulica v mestskej časti Hrboltová má položený nový asfaltový koberec, za ktorý bojovali miestni obyvatelia dlhé roky.
31. júl 2017 | 09:22
Nedeľu vo Vlkolínci navštívilo včera v horúcom počasí podľa odhadov 3000 ľudí.
aktuálne číslo: 2017 / 12 (16. jún 2017)
anketa
Akú formu kultúrneho programu máme zvoliť na vernisáž výstavy "30 rokov RH" (10. novembra v synagóge)?
klasická hudba
[167h:57%]
folklór
[25h:9%]
moderná hudba
[25h:9%]
celkovo hlasujúcich: 292
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0908 102 208Zaslúžený aplauz musí mať pokračovanie!

4. august 2017 | 11:18 | 1718TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Paška, foto autor) - Večer, akých si ružomberský futbal zaslúži viac, je za nami! Ako už určite viete, futbalisti MFK Ružomberok v treťom predkole Európskej ligy na štadióne pod Čebraťom včera večer privítali FC Everton. Ten mal z domáceho slávneho Goodison Parku pred ružomberskou odvetou najtesnejší náskok. A keďže aj včera v Ružomberku hráči Evertonu zvíťazili vďaka jedinému gólu, tešia sa z postupu. Áno, prekvapenie sa nekonalo, veľký a jednoznačný favorit tohto dvojzápasu postupuje ďalej. Na nasledujúcich riadkoch by ste od nás možno čakali tradičné spravodajské zhodnotenie zápasu, no tentoraz sa nejdeme venovať jednotlivým situáciám na ihrisku.

Na tie už o pár týždňov nebude spomínať nikto, ale fantastická atmosféra nielen na štadióne, ale i v celom meste, v nás bude žiť ešte poriadne dlho! Aj počas horúceho letného večera bola priam „zimomriavková“. Veľký rešpekt a pomyselný klobúk dole pred fanklubom Concordia 1906! A rovnako pred všetkými, ktorí nešetrili dlane a hlasivky.

Veľké poďakovanie si, samozrejme, zaslúžia aj naši chalani a všetci, ktorí robia pri ružomberskom futbale. Ruku na srdce, v istých fázach uplynulej sezóny Fortuna ligy sa nám o účasti v Európskej lige ani len nemohlo snívať. A napokon, kto by, keď si už Ruža bronzovou priečkou vybojovala miestenku, tvrdil, že sa dostaneme do tretieho predkola? A že pod Čebraťom bude behať legendárny Wayne Rooney so spoluhráčmi?

Asi len málokto...

O to je úspech ružomberskej družiny cennejší, o to viac sme si ho včera všetci spoločne mohli vychutnať. Na štadióne, na námestí pri veľkoplošnej obrazovke či v pohodlí domova pred televízormi.

Dnes každému, kto má úprimne rád ružomberský futbal, musí srdiečko biť veľkou hrdosťou. Milan Bezák starší, ktorý sa v tejto sezóne vrátil pod Čebrať na manažérsku pozíciu, pri záverečnom krásnom aplauze a ďakovačke neskrýval slzy dojatia. Toto sú tie okamihy, pre ktoré sa futbal oplatí robiť a kedy vám futbal tým najkrajším spôsobom vráti každú venovanú minútu v živote...

Dnes si stačí len zapnúť internet alebo sa prihlásiť na najznámejšiu sociálnu sieť. Všade sa píše o Ružomberku, ktorý bol silnému a vysoko favorizovanému Evertonu viac ako vyrovnaným súperom. Vety „nič nie je stratené, doma sa pobijeme o postup“, neboli pred domácou odvetou v podaní Ružomberčanov len povinnými frázami.
Nezlomná vôľa v zápasoch prvého a druhého predkola, keď Ružomberok so súpermi prehrával. Odmakaný výkon každého jedného muža v ružomberskom drese. Veľmi pekne odohraná partiu v Goodison Parku. V Ružomberku sa predstavilo mužstvo, o akom sa nám nedávno ani len nesnívalo. Trikrát po sebe vypredaný štadión pod Čebraťom. Áno, toto sú len tie najzákladnejšie fakty, ktoré si s vydarenou misiou zvanou „Ružomberok v Európskej lige“ budeme pamätať.

Všetci chceme tieto výnimočné chvíle zažiť opäť, najlepšie už v najbližšej sezóne. Cesta bude opäť viesť len cez našu najvyššiu futbalovú súťaž. Včerajší zaslúžený aplauz, keď po stojačky tlieskal celý štadión, musí mať pokračovanie.

Urobme teda všetci, ktorým záleží na ružomberskom futbale, čo najviac preto, aby aj na zápasoch Fortuna ligy býval plný štadión.

Chalani si to určite zaslúžia!

FAKTY ZO ZÁPASU
MFK Ružomberok – FC Everton 0:1 (0:0). Gól: 80. Calvert-Lewin. Hralo sa bez kariet.
Rozhodcovia: Tykgaard - Rix, Hummelgaard (všetci Dánsko). Divákov: 4752 (vypredané). MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Menich (46. Lačný) - Takáč (71. Sapara), Qose, Kochan - Daniel, Haskič (80. Gerec), Gal Andrezly. FC Everton: Pickford - Williams, Keane, Jagielka - Davies, Schneiderlin (81. Barry), Gueye, Baines - Klaassen - Ramírez (69. Calvert-Lewin), Rooney (86. Mirallas).
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist