Ružomberský hlas
  • Streda 17. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Paška, foto: televízia 213/autor) – Futbalisti MFK Ružomberok sa v nedeľu (6. augusta – pozn. autora) večer predstavili v stretnutí 3. kola Fortuna ligy na ihrisku Dunajskej Stredy, ktorá sa v úvodných dvoch kolách našej najvyššej futbalovej súťaže tešila z víťazstiev. Už v 4. minúte hlavný arbiter posúdil zákrok kapitána Ruže Kružliaka na Pačindu v pokutovom území ako nedovolený a nariadil pokutový kop, ktorý Davis premenil. Kružliak v 12. minúte pekne odzbrojil domáceho Vidu smerujúceho do pokutového územia.
Po polhodine hry Daniel šikovne vysunul Haskiča, toho ale v pokutovom území zastavila ofsajdová píšťalka. Následne Danielovi v poslednej chvíli loptu v päťke vypichol Davis, nasledoval roh. Po ňom Ružomberok zahrával ďalšie dva, no bez ohrozenia brány DAC. V 36. minúte Gal Andrezly centroval, ale domáci brankár loptu bez problémov chytil. O štyri minúty Davis nacentroval a Pambou nebezpečne hlavičkoval nad bránu MFK.
Macík v úvode druhého dejstva výborne vyrazil na roh zakončenie Šafranka. Ten aj zakrátko strieľal zľava, lopta tiež skončila u jednotky v ružomberskej bráne. Macík kryl aj Pačindovu strelu v 51. minúte. Gal Andrezly o osem minút po protiútoku loptu netrafil podľa predstáv, smerovala len do bočnej siete.
O dve minúty sa však už pričinil o vyrovnávajúci gól Ruže. Loptu posunul Kochanovi, ktorého center si Šatka vrazil do vlastnej brány.
V 74. minúte Haskič trafil do brvna v dobrej pozícii po centri Takáča. Išlo o najväčšiu šancu zápasu. O desať minút Macík pekne zasiahol pri strele Čmelíka po chybe v strede poľa, rovnako ukázal svoje kvality aj pri pokuse Huka.
Hráči MFK Ružomberok sa najbližšie predstavia na domácom trávniku. V sobotu 12. augusta 2017 o 19:00 hodine privítajú trnavský Spartak.
FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1 (1:0). Góly: 5. Davis (z pokutového kopu) – 61. Šatka (vlastný). Žlté karty: 19. Pačinda, 67. Živkovič – 18. Qose. Rozhodcovia: Smolák – Slyško, Chládek . Divákov: 6164.
MFK Ružomberok: Macík – J. Maslo, P. Maslo, Kružliak, Kochan – Gal Andrezly, Qose, Takáč (86. Kostadinov), Daniel (89. Sapara) – Gerec, Haskič (79. Lačný).