Ružomberský hlas
  • Piatok 19. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Paška, foto: autor) - Poltucet gólov priniesol sobotný duel šiesteho kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, v ktorom MFK Ružomberok privítal AS Trenčín. Tímy si po záverečnom hvizde arbitra body podelili. Nepochybne lepší vstup do zápasu mali hráči spod hradu Matúša Čáka, už 14. minúte hlásateľ Márius Korčák informoval o stave 0:2... Po jedenástich minútach hry po rohovom kope gólový účet stretnutia otvoril Paur. O tri minúty sa z gólu tešil Janga, keď využil zaváhanie Macíka – perfektnú prihrávku mu adresoval Gong. Ruža sa nevzdávala a odmena prišla už v 25. minúte, keď Gerec zužitkoval prihrávku Gala Andrezlyho.
Z druhého dejstva ubehli štyri minúty, keď tradične výborne hrajúci Gal Andrezly perfektnou strelou spoza šestnástky nepochybne spôsobil infarktové stavy pavúkom v hornom rohu bránky Trenčína... V kvalitnom zápase, v ktorom sa diváci určite nenudili, išiel Trenčín opäť do vedenia zásluhou Manceho v 56. minúte.
Výborný fanklub Concordia 1906 hnal svojich chlapcov neustále dopredu. Radosť na štadióne pod Čebraťom zavládla šesť minút pred koncom riadneho hracieho času. Po faule na Gala Andrezlyho zahral priamy kop Takáč a loptu hlavou usmernil do siete Qose.
„Nebudem sa vyhovárať, na góloch som mal určite nejaký podiel. Taký je však futbal. Chvíľu urobíte niečo dobré, potom to nevyjde tak, ako si želáte. Bohužiaľ, chyba sa stane. Chcem sa poďakovať chalanom, ktorí mi v tomto zápase pomohli. Zabrali, získali sme aspoň bod,“ nič neskrýval brankár Matúš Macík.
Podrobnú reportáž z tohto stretnutia vám prinesieme v najbližšom vydaní Ružomberského hlasu.
Futbalisti MFK Ružomberok sa na domácom trávniku predstavia aj v ďalšom kole. V sobotu 9. septembra 2017 o 19:00 hodine bude ich súperom tím Michaloviec.
MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3 (1:2). Góly: 25. Gerec, 49. Gal Andrezly, 84. Qose – 11. Paur, 14. Janga, 56. Mance. Rozhodcovia: Vlk – Weiss, Bobko. Divákov: 1621.
MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich (46. Kupec), Kružliak, Qose – Daniel, Kochan (76. Jonec), Kostadinov, Gal Andrezly – Gerec, Haskič (59. Takáč).
AS Trenčín: Chovan – Kleščík, Šalata (46. Klooster), Šulek, Skovajsa – El Mahdioui – Paur (71. van Haaren), Zubairu – Gong, Mance, Janga (76. Beridze).