Byty v Rezidencii Bystrická sa už predávajú. Nie sú lacné...
Piatok 18. január 2019,
celkovo: 12269111 čitateľov
online: 17 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

17. január 2019 | 09:34
Premiéra filmu Trhlina podľa románu Jozefa Kariku bude v ružomberskom kine Kultúra 24. januára o 20:00.
17. január 2019 | 09:33
Erik Daniel už nie je súčasťou prvého mužstva MFK Ružomberok, nedohodol sa s klubom napriek lukratívnej ponuke na predĺžení zmluvy.
11. január 2019 | 12:00
Prvé číslo Ružomberského hlasu v tomto roku vyjde o týždeň - v piatok 18. januára.
11. január 2019 | 12:00
Najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva bude v stredu 30. januára 2019.
11. január 2019 | 11:59
7. januára začali futbalisti MFK Ružomberok zimnú prípravu, absolvujú aj sústredenia v Liptovskom Jáne a Turecku.
aktuálne číslo: 2018 / 24 (21. december 2018)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453Byty v Rezidencii Bystrická sa už predávajú. Nie sú lacné...

2. február 2018 | 07:36 | 1541

RUŽOMBEROK (Ján Sokolský, vizualizácia Real Focus) - Do niekoľkých minút ste v niektorej z obchodných sietí, v centre mesta, v nemocnici, v školskom zariadení či v kostole, nechýba bankomat, pošta, lekáreň či gastroprevádzky. V strategickej lokalite v blízkosti plavárne (na bývalom škvarovom ihrisku – pozn. aut.) by už o niekoľko mesiacov mal začať vyrastať bytový dom s názvom Rezidencia Bystrická. „Výsledkom premyslených detailov projektu bude moderné a komfortné bývanie v centre Ružomberka, ktoré spĺňa aj predstavy náročnejšie klienta,“ píše sa na stránke rezidenciabystricka.sk.

Otvorili kanceláriu vedľa plavárne
V bytovom dome bude k dispozícii 59 bytov, z nich 11 jednoizbových, 31 dvojizbových a 16 trojizobvých, výpočet dopĺňa luxusný štvorizbový byt na najvyššom poschodí. „Predaj projektu sme začali pred tromi týždňami. Už sme otvorili kanceláriu na Bystrickej ceste 2, vedľa mestskej plavárne,“ uviedol pre Ružomberský hlas Jaroslav Uhrin zo spoločnosti Real Focus.

V kancelárii sa môžu záujemcovia každý utorok a štvrtok od 12:00 do 18:00 osobne informovať o nových bytoch. „V súčasnosti máme rezervovaných šesť bytov, penthouse momentálne nie je rezervovaný. Mesačne by sme chceli predať tri – štyri byty. Verím, že sa nám podarí v tomto tempe pokračovať a mať projekt vypredaný ešte pred kolaudáciou. Na financovanie je možné použiť aj hypotekárny úver. Na prízemí budú obchodné priestory. Pre komfortné bývanie vlastníkov bytov sú v obchodných priestoroch vylúčené prevádzky so zvýšenou hlučnosťou ako bary či reštaurácie. Priestory sú momentálne voľné,“ poznamenal.
Cenové relácie bytov sa v Rezidencii Bystrická pohybujú od 40 do 97 tisíc eur. Pýtali sme sa, či tieto ceny sú relevantné na ružomberské pomery.

Čo hovoria na cenové nastavenie?
„Sme presvedčení, že cena bytov odpovedá kvalite a prestíži bývania v novostavbe. Celkové predpokladané náklady zložené z mesačných splátok hypotéky a platieb bytovému podniku sú nižšie ako napríklad trhové nájomné v starej bytovke,“ konštatoval J. Uhrin.

Real Focus je lokálny developer, ktorý pôsobí na území Žilinského kraja. „Pozorne sledujeme vývoj trhu s nehnuteľnosťami v oblasti. Vieme, že v Ružomberku sa za ostatné roky nepostavila žiadna väčšia novostavba pre účely bývania. Naším cieľom je poskytnúť priestor pre moderné bývanie v lokalite s výbornou občianskou vybavenosťou.“

Dodal, že cenová škála bytov v meste je veľmi široká. „V meste sú lokality, kde sú byty za veľmi nízku cenu a napriek tomu sú takmer nepredajné. Veľmi negatívne je vnímaná časť na pravom brehu Váhu, Klačno je na tom trochu lepšie, avšak má problémy s parkovaním a veľkú vzdialenosť do centra, čo znižuje ceny. Baničné ponúka pokojné bývanie, avšak občianske vybavenosť je nízka a vzdialenosť od centra tiež nie je malá. Roveň je jedna z najlepších častí mesta. Do okolia sídliska denne dochádzajú do zamestnania tisícky pracujúcich. Sú ľudia, ktorým sa páči bývať na samote pri lese. Pre moderného mestského človeka, ktorý chce mať všetko po ruke, je to ideálne riešenie,“ priblížil krátku exkurziu do ružomberského trhu nehnuteľností.

Financujúca banka bude
Podľa neho netreba zabúdať ani na stavebné prevedenie novostavby. „Ponúkame novostavbu, ktorá je čo do životnosti a použitých materiálov neporovnateľná so žiadnou 50 rokov starou stavbou,“ uzavrel J. Uhrin. U investora sme sa zaujímali aj či má nejakú banku ako garanta hypotekárnych úverov, respektíve či je reálne, aby bol záujemcom o byt schválený úver vo výške cenových relácii bytov, ktoré ponúkajú. „Predajné ceny bytov sme konzultovali s bankami. Rokovania o financujúcej banke ešte nie sú uzavreté, môže však potvrdiť, že financujúcu banku budeme určite mať a budeme o nej informovať na našej internetovej stránke. Predpokladáme, že banka bude používať model bežný na trhu, a to maximálne 90 percent úver a minimálne 10 percent vlastné zdroje, v závislosti od bonity žiadateľa,“ vyjadril sa k položenej otázke.
Bytový dom bude mať osem nadzemných podlaží a pôdorys pripomínajúci písmeno L. Pri bytovke pribudne 21 parkovacích miest a 10 krytých státí. S výstavbou začnú na jar. Budúci majitelia sa budú sťahovať do nových bytov v lete 2019.

(článok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.2/2018)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist