Čo pripravili akvaparky v regióne na letnú sezónu?
Utorok 19. február 2019,
celkovo: 12382159 čitateľov
online: 30 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

8. február 2019 | 09:37
Poslanci MsZ schválili zloženie komisií, ktoré budú pôsobiť pri mestskom zastupiteľstve.
8. február 2019 | 09:34
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú generálku na jarnú časť Fortuna ligy v sobotu 9.2. o 14:00 doma proti Třincu.
31. január 2019 | 10:18
Primátor Igor Čombor oznámil na včerajšom zasadnutí MsZ menovanie Jána Bednárika do funkcie druhého viceprimátora.
29. január 2019 | 08:18
Najbližšie mestské zastupiteľstvo bude v stredu 30. januára o 13:00 vo Veľkej zasadačke MsÚ v Ružomberku.
29. január 2019 | 08:18
Filmovú novinku Trhlina, nakrútenú podľa predlohy rovnomennej knihy Jozefa Kariku, videlo počas otváracieho víkendu až 83 tisíc divákov.
aktuálne číslo: 2019 / 01 (18. január 2019)
anketa
Do ktorého strediska v našom regióne chodíte najradšej lyžovať?
Malinô Brdo
[23h:42%]
Turík
[4h:7%]
Smrekovica
[2h:4%]
celkovo hlasujúcich: 55
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453Čo pripravili akvaparky v regióne na letnú sezónu?

20. jún 2018 | 08:27 | 1645

RUŽOMBEROK (Ján Sokolský, foto Facebook) - Aktuálne vydanie Ružomberského hlasu je zároveň akýmsi pomyselným štartom letnej sezóny na kúpaliskách či akvaparkoch v našom okrese. Tie prinášajú pre kúpania chtivých pred hlavnou sezónou zaujímavé novinky a pozreli sme aj na najlacnejšie vstupné či rozvojové zámery do budúcnosti. V Gothale v Liptovskej Osade fungujú bazény v rovnakom režime v zime aj v lete. Návštevníkom je k dispozícii 25 m plavecký bazén, relaxačný a detský bazén. „Prednedávnom sme vo vodnom svete otvorili novú atrakciu detský hrad, kde sa malí objavitelia môžu vyšantiť na šmýkačkách, prekážkach, v tuneli či pri točiacich valcoch. Do letných prázdnin otvoríme detský kútik vo vodnom svete na treťom poschodí,“ priblížil Michal Galica, výkonný riaditeľ Gothal.

Do prázdnin bude návštevníkom k dispozícii vynovená bowlingová zóna so špeciálnym mantinelom pre najmenších hráčov. Hostia ubytovaní v chalupách si budú môcť objednať jedlo priamo do chalupy. Koncom mája dostala nový dizajn reštaurácia v objekte vodného sveta. Plavecký bazén doplnili o vybavenie pre profesionálnych plavcov – pribudli stopky a obratová doska. Vybavenie pribudlo aj vo fitnes centre.

„Vstupné do vodného sveta sa počas roka nemení, za samostatný vstup do plaveckého bazéna zaplatíte 6 eur, za dve hodiny na všetky bazény si pripravte 8 eur. Kombinovaný vstup do saunového sveta a bazénov na tri hodiny stojí 18 eur. „Prázdninujúcim rodinám s deťmi ponúkame špeciálne zvýhodnené trojhodinové balíčky,“ doplnil M. Galica.
S rozširovaním bazénovej časti, kongresových a ubytovacích kapacít pokračujú v rezorte aj do budúcnosti. „Plánujeme otvorenie koliby, výstavbu nového futbalového ihriska a vybudovanie náučného chodníka na spôsob feratty,“ naznačil.
Rozkvitnutá záhrada s vírivkami
Leto už zajtra, môžeme smelo vyhlásiť pri presune do Bešeňovej. Otvorenie sezóny tam totiž naplánovali na 16. júna v podobe Fashion Opening, čiže na módnom podujatí spolu so známymi tvárami šoubiznisu. Novinky v Bešeňovej, podobne ako v L. Osade, zamerali najmä na rodiny s deťmi. „Najmenší sa vyšantia v detskom svete plnom zábavných atrakcií, alebo sa naučia niečo nové o štvornohých kamarátoch vo Zvieratkove. Rozšírili sme tiež exteriér saunového sveta, oddýchnete si v nádhernej rozkvitnutej záhrade s vírivkami. Každý víkend na vás čaká iná hudba, rôzni interpreti, animačné programy pod hlavičkou Leto v pohybe,“ rozhovorila sa o lákadlách prichádzajúceho leta Miroslava Garajová z marketingu Bešeňovej.

Z investičných noviniek podčiarkla finalizáciu prvej etapy výstavby wellnes a spa Harmónie, napojenie dvoch exteriérových víriviek a dovysádzanie zelene. V súčasnosti až do konca júna platí v Bešeňovej jarný cenník, ak si klient kúpi vstup aspoň tri dni vopred cez internet na gopass.sk ušetrí 4 eurá. „Pre častejších návštevníkov odporúčame sezónny lístok za výhodnú cenu. Tento lístok platí aj do susednej Tatralandie,“ podotkla M. Garajová.

Pre ilustráciu, lístok zakúpený na pokladni vyjde dospelého na tri hodiny 23 eur, celodenný 25 eur. „V najbližšom období v stredisku plánujú prepojenie hotelov s vodným parkom suchou nohou či rozšírenie exteriéru Harmónie. Máme pripravené opravy, ktorými zrevitalizujeme interiér bazénovej haly, stanu a starších sáun,“ dodala.
Poďakovanie a priania na lavičke

V Lúčkach otvárajú 15. júna kúpeľnú sezónu a zároveň turistickú sezónu v Liptove. „Predstavíme modernizované logo kúpeľov a novú atrakciu kúpeľného parku – Lavičku vďaky a prianí. Oslavujeme aj 50 rokov nášho hotela Choč, ktorý sa stal dominantou kúpeľov. Počas otvorenia sa môžete tešiť na Kandráčovcov, Miss Liptov, hity Karola Duchoňa a Oldies party s rádiom Vlna. O dva dni sa uskutoční Poľovnícky deň, koncom leta je pripravený vínny festival,“ vymenoval marketingový manažér Kúpeľov Lúčky Peter Mičko. V auguste oslávia desaťročie od otvorenia Aqua Vital parku. V akvaparku sa od 1. Júla dospelý okúpe za 14 eur na dve hodiny vo vonkajších bazénoch a za 8 eur na hodinu vo vnútornom bazéne. V bazénoch máte k dispozícii liečivú minerálnu vodu. Počas leta sa doterajšia ponuka vstupov do akvaparku mierne zmení. Ceny budú po novom rozdelené do troch kategórií pre dospelých, deti a seniorov. Vstup pre deti do 14 rokov do vnútorného bazéna bude po novom obmedzený len pre ubytovaných klientov. Rodiny s deťmi z okolia môžu využiť vstup do vonkajších bazénov.

V areáli v máji otvorili nový kúpeľný hotel Kubo. V auguste majú nachystané otvorenie kompletne zrekonštruovaného balneocentra. „Rozšírime ponuku procedúr a prinesieme moderné priestory. Veríme, že klienti sa budú cítiť príjemne, pričom sa môžu tešiť na novú kaviareň priamo v budove. V budúcom roku plánujeme výstavbu oddychového centra pre celú rodinu v kúpeľnom parku s dôrazom na podporu zdravého pohybu,“ dodal P. Mičko.
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist