KAREL GOTT VYSTÚPIL V RUŽOMBERKU. DVAKRÁT...
Sobota 30. máj 2020,
celkovo: 13897872 čitateľov
online: 13 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

26. máj 2020 | 12:40
Prvý zápas dohrávanej Fortuna ligy odohrá MFK Ružomberok 13. júna na štadióne ŠK Slovan Bratislava.
25. máj 2020 | 10:48
Najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva sa uskutoční v stredu 27. mája od 8:00 vo Veľkej zasadačke MsÚ na Hlinkovom námestí.
22. máj 2020 | 11:56
DNES vyšlo nové číslo Ružomberského hlasu, kúpiť si ho môžete vo všetkých stánkoch aj v kaderníctve Sympatia na Podhore.
22. máj 2020 | 11:55
Nové číslo Radničného spravdaja mesta Ružomberok bude bezplatne distribuované do schránok počas prvých júnových dní.
21. máj 2020 | 11:24
Mestský úrad kvôli platbám obyvateľov zriadil tri pokladne a zrušil nestránkové dni utorok a štvrtok.
aktuálne číslo: 2020 / 10 (22. máj 2020)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453KAREL GOTT VYSTÚPIL V RUŽOMBERKU. DVAKRÁT...

21. december 2018 | 16:31 | 1799TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Keby vám niekto pred rokmi povedal, že do Ružomberka príde na koncert (dokonca dvojnásobný) legendárny Karel Gott, verili by ste mu? Asi nie. Prinajmenšom by ste ho považovali za blázna, či človeka, ktorému sa sníval pekný sen. Táto kedysi fikcia sa však v našom meste stala začiatkom decembra tohto roku realitou. V našej športovej hale Koniareň sa totiž 7. a 8. decembra naživo so svojím vystúpením predstavil sám Karel Gott.

„Vianočné koncerty pre zamestnancov Mondi SCP majú dlhú tradíciu. Pred tromi rokmi, kedy vznikla Nadácia Supra, začala práve táto organizácia usporadúvať koncerty, na ktoré pozývala všetkých Ružomberčanov,“ ozrejmuje začiatky veľkolepých vystúpení v nedávnej minulosti Jana Štreitová z Nadácie Supra, ktorá bola spoluorganizátorom koncertu s OZ Ružomberčan.

Keďže sa tieto vystúpenia stali veľmi populárnymi, snažia sa vždy pripraviť najkrajší program a dať tak Ružomberčanom hodnotný vianočný darček v podobe vystúpení kvalitných a obľúbených umelcov.

„Tento rok sa nám, vďaka nášmu vzácnemu podporovateľovi Milanovi Fiľovi, podarilo na koncert pozvať a zabezpečiť hviezdu hviezd Karla Gotta. Predpokladali sme veľký záujem zo strany Ružomberčanov, a preto sme zorganizovali dva koncerty,“ pokračuje J. Štreitová.

Piatkový koncert 7. decembra bol organizovaný ako darček pre zamestnancov Mondi SCP a ďalších spoločností v skupine Eco-Investment (SHP Harmanec, Eco Bags Myjava, Tauris Group). „Na tomto vystúpení sa predstavili aj Ilona Csáková, Vašo Patejdl či Markéta Konvičková. Zvonky štestí si s K. Gottom zaspievala aj jeho 12-ročná dcéra Charlottka.“

J. Štreitová ďalej povedala, že sobotňajší koncert 8. decembra bol hlavne pre členov OZ Ružomberčan, ale aj pre celú verejnosť v meste a okolí. „Bol autentický ako v piatok, vystúpenie Ilony Csákovej však usporiadatelia nahradili charitatívnym programom. Milan Fiľo odovzdal za Nadáciu Supra finančnú pomoc zdravotníctvu, rozvoju mládeže a pre deti, ktoré našli domov v zariadeniach sociálnej starostlivosti.“

Šeky na 10 tisíc eur boli určené Klinike ortopédie a úrazovej chirurgie ružomberskej nemocnice na obstaranie špeciálneho zariadenia (šek prevzal Vladimír Masaryk), Strednej odbornej škole polytechnickej na rozvoj duálneho vzdelávania (Vladimír Pančík) a Detským domovom v Ružomberku na skvalitnenie prostredia, ktoré približne 180 deťom nahrádza domov (Štefan Likavčan).

Koncerty počas obidvoch dní videlo spolu naživo v Koniarni viac ako 5 200 ľudí. „Máme len samé pozitívne ohlasy. Nadšenie, ďakovanie za organizáciu a za výber umelcov. Mnohí priznávajú, že neverili, ešte dokonca ani v deň koncertu, že príde napríklad sám Karel Gott, no sen sa naozaj stal skutočnosťou,“ pridáva postrehy od ľudí J. Štreitová.
Ďalej pokračuje: „Nám, Ružomberčanom v dobrom závidia Kubínčania či Mikulášania, že oni nemajú také možnosti a musia sa s nami veľmi kamarátiť, aby sa na takéto podujatia – ako bol Vianočný koncert či iné, ktoré robí Nadácia Supra a OZ Ružomberčan – dostali.“

V piatok, ale aj sobotu, pozdravilo obecenstvo Karla Gotta potleskom v stoji, búrlivý potlesk zaznel viackrát aj počas jeho vystúpenia. „Určite to hodnotíme ako veľmi vydarené podujatie,“ bilancuje J. Štreitová. „Spokojnosť Ružomberčanov a členov OZ je nám odmenou za vynaloženú prácu a námahu. Je však potrebné zdôrazniť, že bez podpory a priateľstva Milana Fiľa s Karlom Gottom by sme takýto úžasný darček Ružomberčanom nemohli dať.“

(celý článok si môžete prečítať v RH24/2018)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist