Ružomberský hlas
  • Piatok 26. apríl 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Futbalisti MFK Ružomberok dnes dokázali zvíťaziť pod Čebraťom nad Dunajskou Stredou 1:0, a zabezpečili si tak nielen konečné a už nemenné tretie miesto v aktuálnom ročníku Fortuna ligy, ale aj právo štartovať v predkole Európskej ligy UEFA! Tento celkom nečakaný, ale zaslúžený úspech, sa zrodil vďaka mohutnému finišu zverencov Davida Holoubka v záverečnej fáze našej najvyššej súťaže.
Ružomberok sa ujal dnes vedenia už v 6. minúte gólom Mustedanagića, ktorý krížnou strelou prekonal brankára Jedličku. V ďalšom vývoji zápasu hostia zo Žitného ostrova zatlačili domácich pred vlastnú svätyňu, neboli však príliš nebezpeční, a ani efektívni. Napriek dlhým minútam, ktoré hráči Ruže strávili pod tlakom Dunajskej Stredy, dokázali ubrániť tesný jednogólový náskok až do konca duelu, a zaslúžene sa tak tešia s predstihom z tretieho miesta v lige a vybojovanej možnosti účasti v predkole Európskej ligy UEFA.
Pred záverečným kolom tak má tretí Ružomberok pred štvrtou Žilinou nedosiahnuteľný päťbodový náskok (Žilina dokázala tesne zdolať na Pasienkoch Sereď 3:2). Posledné kolo o týždeň, ktoré už bude z hľadiska postavenia týchto tímov v tabuľke len formalitou, odohrá Ruža práve pod Dubňou na štadióne MŠK.
9. KOLO - SKUPINA O TITUL: MFK RUŽOMBEROK - FC DAC DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (1:0). Gól: Mustedanagič. ŽK: J. Maslo - Blackman. Rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, Bobko, 1651 divákov. Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Jonec – Takáč, Qose – Kostadinov (89. V. Jedinák), Mustedanagič (90+. T. Bobček), Gál-Andrezly – Gerec (83. Kochan). Dunajská Streda: Jedlička – Koštrma, Šatka, Kone, Davis (67. Herc) – Ronan, M. Vida – Blackman (75. Taiwo), Kalmár, A. Vida – Divkovič (26. Bilenki).