FUTBALOVÝ SVIATOK: PRÍDE LEVSKI SOFIA, ALE AJ STOVKY JEHO FANÚŠIKOV
Pondelok 1. jún 2020,
celkovo: 13903118 čitateľov
online: 24 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

26. máj 2020 | 12:40
Prvý zápas dohrávanej Fortuna ligy odohrá MFK Ružomberok 13. júna na štadióne ŠK Slovan Bratislava.
25. máj 2020 | 10:48
Najbližšie rokovanie mestského zastupiteľstva sa uskutoční v stredu 27. mája od 8:00 vo Veľkej zasadačke MsÚ na Hlinkovom námestí.
22. máj 2020 | 11:56
DNES vyšlo nové číslo Ružomberského hlasu, kúpiť si ho môžete vo všetkých stánkoch aj v kaderníctve Sympatia na Podhore.
22. máj 2020 | 11:55
Nové číslo Radničného spravdaja mesta Ružomberok bude bezplatne distribuované do schránok počas prvých júnových dní.
21. máj 2020 | 11:24
Mestský úrad kvôli platbám obyvateľov zriadil tri pokladne a zrušil nestránkové dni utorok a štvrtok.
aktuálne číslo: 2020 / 10 (22. máj 2020)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453FUTBALOVÝ SVIATOK: PRÍDE LEVSKI SOFIA, ALE AJ STOVKY JEHO FANÚŠIKOV

10. júl 2019 | 10:51 | 2024TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Futbalisti MFK Ružomberok začnú svoju púť pohárovou Európou už zajtra. Na štadióne pod Čebraťom privítajú vo štvrtok 11. júla od 18:30 slávny bulharský klub Levski Sofia. Ten je však v súčasnosti viac známym menom ako nebezpečným súperom európskej triedy. V domácej lige skončil totiž so značným odstupom až na treťom mieste, keď sa musel skloniť pred suverénmi domácej súťaže - Ludogorcom Razgrad a CSKA Sofia. Napriek tomu však (aj podľa názoru bookmakerov) budú šance na víťazstvo aj postup približne rovnaké. Pre Ružomberok aj Sofiu.

Spolu s hráčmi a realizačným tímom prídu do Ružomberka aj stovky fanúšikov Levski. Všoebecne sú ultras priaznivci tohto klubu považovaní za jedných z najnebezpečnejších v celej Európe, a to nielen kvôli početnosti (domáci štadión s kapacitou 25 tisíc divákov býva často úplne vypredaný), ale aj kvôli nešportovým prejavom. Možno očakávať, že pod Čebrať nepríde len stanovený počet 450 ľudí do sektoru hostí, ale aj ďalšie možno až stovky fanúšikov, ktorých cieľom nemusí byť či nebude účasť na zápase, ale zgrupovanie sa a možné výtržnosti v uliciach mesta.

Čo na to polícia? Odpovedá krajský hovorca PZ Radko Moravčík: "V súvislosti s futbalovým stretnutím sme pripravili bezpečnostné opatrenia, do ktorých nasadíme dostatočný a primeraný počet síl, techniky a prostriedkov za účelom ochrany života, zdravia, majetku, verejného poriadku, zamedzeniu výtržností a diváckeho násilia v okolí futbalového štadióna a v meste Ružomberok. Policajti budú dohliadať aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Svoju pozornosť zamerajú hlavne na okolie futbalového štadióna, kde budú riadiť a usmerňovať cestnú premávku. Najmä v blízkom okolí futbalového štadióna treba počítať so zhustenou cestnou premávkou. Polícia žiada futbalových fanúšikov, ako aj širokú verejnosť o trpezlivosť a dôsledné rešpektovanie pokynov policajtov."

Podľa našich informácií budú viaceré reštauračné, pohostinské a kaviarenské zariadenia v Ružomberku zajtra zatvorené. A to nielen v okolí štadióna, čo dokazujú´aj slová R. Moravčíka: "Podniky v blízkom okolí štadióna budú po dohode s vedením mesta Ružomberok v deň konania futbalového zápasu uzatvorené." Mimo prevádzky majú zostať aj niektoré zariadenia v centre Ružomberka.

Predpredaj lístkov, ktoré sa rýchlo míňajú, zabezpečuje klub ešte dnes do 17:00 v pokladni štadióne, alebo na internete cez sieť TicketMedia. Ich cena je jednotná - 10 eur. Len v prípade, že sa týmto spôsobom nevypredajú všetky, budú k dispozícii aj v deň zápasu pred samotným stretnutím. Na to sa však netreba spoliehať.

Bezpečnostné opatrenia.
Klub vydal aj sériu bezpečnostných opatrení, ktoré z dôvodu dôležitosti aj pre širokú verejnosť uvádzame z klubovej stránky MFK v plnom znení:
1. Bude obmedzená doprava na Makovického ulici od kruhového objazdu pri hoteli Áčko po križovatku na Športovej ulici od 16:30 hod. do ukončenia zápasu. Zároveň bude vyhradené páskou ,,zákaz vstupu“ pre parkovacie miesto pre autobusy a autá fans hostí na Makovického ulici pred štadiónom MFK Ružomberok!
2. Vstup pre domácich z Makovického ulice na tribúnu B bude uzavretý!
3. Bude vydaný zákaz státia na Športovej ulici, vyznačený prenosnými dopravnými značkami.
4. Na predmetnom zápase sa nebudú predávať, podávať ani požívať alkoholické nápoje z dôvodu európskych pravidiel s možnosťou vykonať aj ich kontrolu.
5. Obec vydá zákaz predaja alkoholických nápojov v deň zápasu 11. júla 2019 od 14:00 hod. do 19:00 hod. a to od ul. Karola Salvu po sídlisko Klačno, resp. ulicu Hrabovská.
6. Bezpečnostná komisia sa uzniesla, že v rámci dodržiavania verejného poriadku nebudú fanúšikovia PFK Levski Sofia vpustení na zápas inými vstupmi ako vstupom do sektoru hostí.
7. Po skončení stretnutia nemôžu použiť domáci diváci na odchod východ od Makovického ulice.
8. Na vchodoch pre domácich fanúšikov budú vykonávané preventívne prehliadky. Pracovníci SBS môžu požadovať vizuálnu kontrolu občianskeho preukazu.
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist