Návrat do komunálnej politiky považuje za nereálny
Pondelok 26. október 2020,
celkovo: 14462505 čitateľov
online: 23 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

23. október 2020 | 11:23
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú najbližší zápas extraligy (bez divákov) v Koniarni - zajtra o 17:00 proti Young Angels Košice.
23. október 2020 | 11:22
Mesto Ružomberok prijalo od štátu návratnú pomoc za výpadok vplyvom pandémie vo výške približne 730 tisíc eur.
14. október 2020 | 12:23
Žilinský kraj má aktuálne najviac pozitívne testovaných v rámci SR, je ich 4070, pričom len za včerajšok pribudlo tiež najviac v rámci SR - 367.
14. október 2020 | 09:50
Nemocnica prosí darcov krvi (všetky skupiny) o darovanie, odberové dni sú - utorok, streda, štvrtok 7:00-10:00; z dôvodu epidemiologickej situácie sa darcovia majú objednať na tel.č.: 044/4382401.
14. október 2020 | 09:49
Ladislav Almási nastúpil ako striedajúci hráč v zápase reprezentácie do 21 rokov proti Francúzsku.
aktuálne číslo: 2020 / 18 (25. september 2020)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453Návrat do komunálnej politiky považuje za nereálny

25. január 2020 | 20:37 | 1321

RUŽOMBEROK (Ján Sokolský, foto rkhlas) - Bol viceprimátorom v rokoch 2011 až 2014, poslancom za Baničné 16 rokov, pôsobil v komisiách pri mestskom zastupiteľstve, predtým bol riaditeľom Gymnázia sv. Andreja. Žije ešte aj aktuálnym dianím v Ružomberku, alebo sa už venuje len svojím záľubám na dôchodku? Plánuje ešte vstúpiť do búrlivých vôd komunálnej politiky v centre dolného Liptova? Na tieto, ale aj ďalšie otázky odpovedal, lebo o ňom boli predošlé charakteristiky, Stanislav Bella.

Je o vás všeobecne známe, že ste už dva roky na dôchodku. Napriek tomu, pôsobíte aktívne ešte v nejakej sfére?
"Ale áno. Som odborný asistent na plný úväzok, čo v preklade znamená, že dva dni v týždni prednášam študentom na Pedagogickom inštitúte Juraja Páleša v Levoči, ktorý spadá pod Pedagogickú fakultu Katolíckej univerzity v Ružomberku. Prednášam špeciálnu, predškolskú a liečebnú pedagogiku, som školiteľom pri bakalárskych a diplomových prácach, podieľam sa na rôznych edukačných projektoch. Oceňujem, že študenti sú aktívni, takže práca ma veľmi baví. Mojím snom bolo ukončiť vyše 40 ročnú pedagogickú kariéru na vysokej škole, čo sa mi splnilo. Prednášam v utorky a v stredy, ale možno to budem musieť zmeniť, keďže som fanúšikom futbalového Slovana Bratislava a ten pravdepodobne bude hrať v ďalšej sezóne Ligu majstrov, ktorá sa hráva práve v jednom zo spomínaných dní (úsmev)."

Načreli ste do športovej témy. Odrazíme sa od nej pri ďalšej otázke. Venujete sa aktívne nejakému športu?
"Každý deň si, zvyčajne ráno, zabehnem 10 kilometrov. Športovanie mi vždy pomáhalo fyzicky, aj psychicky. Cez leto chodíme s manželkou na bicykle. Od detstva fandím Slovanu, ale už desaťročia nevynechám ani zápasy MFK Ružomberok. Popri športe sa venujem aj záhradke a štyrom vnúčatám."

Ste rodákom z rázovitej oravskej obce Zázrivá. Vraciate sa niekedy do tamojšej komunity?
"Pravidelne, tri, štyrikrát ročne. Stretneme sa všetci súrodenci, je to veľmi príjemné. Mám svoje rodisko rád a zúčastňujem sa v ňom na viacerých kultúrno – spoločenských podujatiach."

Sledujete popri športe aj dianie v Ružomberku?
"Sledujem cez médiá a som v obraze aj vďaka osobným stretnutiam s poslancami či predstaviteľmi mesta. Z komunálnej politiky som odišiel kvôli zhoršujúcim sa medziľudským vzťahom. Vnímam situáciu tak, že sa stratila vzájomná úcta a rešpekt medzi poslancami mestského zastupiteľstva, ale aj medzi poslancami a vedením mesta. Aj napriek tejto situácii želám vedeniu mesta a poslancom, aby dokázali naplniť predstavy, s ktorými vstupovali do miestneho politického ringu."

Poohliadnime sa teraz za vašou prácou v komunálnej politike. Skúste vypichnúť projekty, ktoré sa vám za 16 rokov v komunálnej politike podarilo naplniť a čo sa vám naopak nepodarilo?
"V Baničnom sa nám spoločne podarilo takmer všetko, čo sme si predsavzali. Spomeniem realizáciu rekonštrukcie základnej školy, revitalizáciu nábrežia Revúcej či vybudovanie dostatočného počtu parkovacích miest pri bytovkách. Na celomestskej úrovni sa nepodarilo úplne všetko."

Nazrime ešte do budúcnosti. Aké sú vaše plány na najbližšie obdobie?
"Ešte možno rok, dva by som chcel učiť. Uvažujem nad napísaním knihy, v ktorej by som zhrnul svojich 45 ročných pedagogických skúseností. Nešlo by o odbornú publikáciu, skôr o nejaký ľahší žáner. Naďalej pôsobím v komisii školstva pri Žilinskom samosprávnom kraji a som predsedom Rady školy Základnej umeleckej školy v Ružomberku. Takže kedykoľvek v tejto sfére pomáham a rád pomôžem či už radou alebo konzultáciou."

Na záver sa logicky natíska otázka, či je v týchto plánoch zahrnutý aj prípadný návrat do komunálnej politiky?
!Neľutujem 16 rokov v komunálnej politike, stretol som veľa dobrých ľudí, prežil som veľa pekných, ale aj veľmi veľa náročných situácií. Z politiky som odišiel po racionálnom zhodnotení všetkých okolností, odišiel som s dobrým pocitom, a preto návrat do komunálnej politiky považujem za nereálny."
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist