Ružomberský hlas
  • Štvrtok 28. marec 2024
  • 0:0:0
  • Online:

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto Rudolf Maškurica) - Bez najmenších problémov, v pohode, s energiou a celozápasovou prevahou. Tak si dnes basketbalistky MBK Ružomberok v prvom kole nadstavbovej časti extraligy poradili s Young Angels Košice. Tímom, na ktorého palubovke v doteraz poslednom vzájomnom zápase prehrali. Dnes to však bolo veľmi často v podobe exhibície. Veď prakticky jediný kôš delil Ružomberčanky od potupnej stovky, ktorá by bola zrejme v tejto fáze súťaže medzi štyrmi najlepšími tímami ligy jediná.
Ružomberok svojho súpera vôbec nešetril. Čo-to naznačila už úvodná desaťminútovka (26:12), no po polčase už bolo prakticky rozhodnuté (47:26). Tréner súpera Radko Dvorščák v prvej vete pred novinármi po zápase zablahoželal Ružomberku k výhre, no zároveň poznamenal, že zbrane v Košiciach neskladajú.
A tak jediné, čo môže mrzieť, je to, že na dnešnom zápase, pre Ružu takom úspešnom, chýbala adekvátna divácka kulisa. Inak to bolo predstavenie ako z partesu...
Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: "Som spokojný. Najpodstatnejšie je, že sme celý zápas hrali vo vysokej intenzite a s veľkým nasadením. Mali sme tam menší kvalitatívny výpadok, Williamsová mala veľa faulov, čo sa hneď prejavilo. Dostali sme sa z toho, a išli sme ďalej. Viem, že Košiciam chýbajú niektoré hráčky, ale to nie je náš problém, nám tiež v Košiciach chýbalo viacero opôr."
MBK Ružomberok – Young Angels Košice 97:57 (26:12, 47:26, 64:47). Enabosiová 24, Praženicová 19, Turudićová 18, Živaljevićová 15, Williamsová 10, Rusiňáková 8, Havranová 3 – Balážová 17, Bohušová 11, Jurčenková 10, Bartánusová 7, Dulovičová 5, Drobná 3, Kalužná a Mikovčáková po 2. Štvrtiny: 26:12, 21:14, 17:21, 33:10. TH: 20/14 – 26/23. Trojky: 5-4. Bez divákov. Rozhodovali: Fuska, Doušek, Sirocký. Úspešnosť streľby: 58% – 29%.