Ružomberský hlas
  • Piatok 29. marec 2024
  • 0:0:0
  • Online:

Futbalovému klubu MFK Ružomberok sa v novom ročníku Corgoň ligy 2007/2008 zatiaľ darí. Po úvodnom víťazstve na domácej pôde nad Spartakom Trnava (2:0) a bezgólovej remíze v Dubnici nad Váhom si v sobotu 28. júla pripísali Ružomberčania na svoje konto ďalšie víťazstvo - tentoraz nad nováčikom z klubu FC ViOn Zlaté Moravce. Nerodilo sa ľahko, pretože súper MFK bol na zápas dobre pripravený, behavý a narobil Liptákom vážne problémy. Po bezgólovom prvom polčase, v ktorom najmä domáci futbalisti nepodali pred 3 314 divákmi oslňujúci výkon, sa začala karta obracať po zmene strán. Počas ôsmich minút rozhodli hráči MFK o svojom trojgólovom víťazstve, keď sa o ich presné zásahy postarali Božok, Novotný a Zošák. Ružomberčania tak už tri zápasy - 270 minút - nedostali ani gól a so skóre 5:0 sa držia na popredných priečkach tabuľky.
FAKTY ZO ZÁPASU: MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0); Góly: 71. Božok, 73. Novotný, 79. Zošák. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Zošák, J. Maslo - Černák, 3413 divákov.
Zostavy: MFK Ružomberok: Hajdúch - Balaško, J. Maslo, J. Novotný, Jurč - Zošák, Sivčevič, Macko (55. Kucka), Pilár (60. Božok) - M. Bakoš, Kukoľ (88. Siva). ViOn Zlaté Moravce: Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Číž - Ondrejka (85. Balát), Hözl (70. Dibala), Kuračka (82. Choma), Juska - Černák, Chren.