PAPIERNIK - IKAR - ORION. LEGENDA OŽÍVA, PONÚKNE 149 BYTOV
Pondelok 6. december 2021,
celkovo: 16201813 čitateľov
online: 21 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
Áčko - inzercia
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

25. november 2021 | 10:05
Na ružomberskom cintoríne začali s výstavbou 140 nových hrobových miest, ktoré budú usporiadané kaskádovým systémom.
23. november 2021 | 10:29
V centre mesta opravujú dlažbu na Podhore, práce by mali ukončiť približne o týždeň.
22. november 2021 | 10:12
Ruža stopercentná. V sobotu vyhrali basketbalistky MBK v šlágri ligy nad Piešťanmi 58:48, v nedeľu zvíťazili nad Slovanom Bratislava vysoko 105:34.
22. november 2021 | 10:07
Stredisko Malinô Brdo-Ružomberok spustilo predpredaj skipasov na zimnú sezónu, viac na stránke skipark.sk.
22. november 2021 | 10:07
Fortuna liga, 15. kolo: MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:0, góly MFK: Regáli, Kochan, Šefčík.
aktuálne číslo: 2021 / 22 (18. november 2021)
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyPAPIERNIK - IKAR - ORION. LEGENDA OŽÍVA, PONÚKNE 149 BYTOV

12. november 2021 | 11:02 | 992TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Ján Sokolský, foto Orion Partners) - Radi by sme do Ružomberka priniesli dostupné bývanie pre mladé rodiny či jednotlivcov. Tento základný cieľ si zadefinovali v spoločnosti Orion Partners pri zásadnej rekonštrukcii bývalého objektu Ikar na Bystrickej ceste. O zámer obnovy objektu sme vás už pred časom informovali na stránkach Ružomberského hlasu. Teraz nastal čas, aby spoluinvestor Tomáš Klopta priblížil podrobnosti celého projektu.

„Predovšetkým zostávame pri pilotnom názve Orion, ktorý sme prezentovali už približne pred dvomi mesiacmi. Pri tvorbe názvu sme sa inšpirovali možnosťou reálneho vytvorenia súhvezdia Orion na bočnej stene bytového domu, aby bolo v nočných hodinách viditeľné a vytvorilo na Rovni peknú modernú dominantu,“ naznačil už aj ďalší rozmer pripravovanej stavby.

Zrekonštruovaná budova poslúži ako bytový komplex, v ktorom bude časť bytov na predaj a niektoré na dlhodobý prenájom. V objekte investor predpokladá vybudovanie 149 bytov. Pôjde prevažne o jedno a dvojizbové byty s výmerou od 25 do 50 metrov štvorcových. V ponuke nebudú chýbať ani trojizbové byty s plochou 70 až 90 metrov štvorcových, predstavil dispozície T. Klopta.

Popri klasickom spôsobe predaja cez realitnú kanceláriu alebo inzerciu uvažujú predstaviť aj novinku, takzvanú „open house“ formu predaja. Pre záujemcov budú k dispozícii dva vzorové byty, ktoré si budú môcť kedykoľvek pozrieť a na vlastnej koži vyskúšať bývanie v projekte Orion. „Do Ružomberka chceme priniesť bývanie pre novú generáciu a s tým sme spojili aj takýto inovačný spôsob predaja,“ poznamenal.

Okrem bývania budú na prízemí budovy vytvorené aj priestory na podnikateľské účely.
Na ružomberskom stavebnom úrade momentálne prebieha stavebné konanie. Začiatok rekonštrukcie investor predpokladá v polovici novembra, ak v rámci povoľovacieho procesu nenastanú nepredpokladané prekážky. Stavebné práce potrvajú približne rok a pol. „Samozrejme, plánujeme revitalizovať aj okolie budúceho bytového domu. Po získaní všetkých potrebných pozemkov v okolí domu priestor vyčistíme a skultivujeme. V súčasnosti rokujeme s mestom a so súkromnými vlastníkmi pozemkov o nadobudnutí týchto pozemkov. Následne vybudujeme aj chodníky, osvetlenie, prístupové cesty či oddychové priestory,“ naznačil.

Dodal, že náklady na rekonštrukciu objektu sú v tejto chvíli ešte v stave rozpracovanosti, vzhľadom na neustále meniace sa ceny stavebných materiálov na trhu. Prvú časť stavby uhradíme z vlastných zdrojov a následne počítame so zapojením sa vybraného bankového subjektu.“

Hlavným zámerom investovania v centre dolného Liptova je výstavba, ktorá mesto posunie po architektonickej stránke vyššie. Každý Ružomberčan bude môcť byť opäť hrdý na svoje mesto. „Pevne veríme, že prerod Ikaru na Orion nebude v našom meste ojedinelou udalosťou, a postupne takéto projekty pribudnú. Každopádne, sme presvedčení, že krok za krokom môžeme vybudovať krajší nový Ružomberok. V príprave máme aj iné zaujímavé projekty, ktoré verejnosti postupne predstavíme,“ uzavrel T. Klopta.

KTO JE TOMÁŠ KLOPTA?
Pracuje v diplomatických službách Slovenskej republiky. Zastupuje krajinu pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, so sídlom vo Viedni. Podľa jeho slov sa však cíti byť najmä Ružomberčanom, ktorý sa osobne angažuje v rozvoji mesta formou pripravovaných developerských projektov.

..................

(článok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.21/2021)
Fotogaléria
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist