ŠTVRTÝ KANDIDÁT NA PRIMÁTORA: JÁN BEDNÁRIK
Utorok 4. október 2022,
celkovo: 17462275 čitateľov
online: 72 čitatelia
tel: 044 / 431 36 48
mob: 0907 915 380
weblab
Ružomberský hlas na facebooku  Ružomberský hlas na twitteri
Loading
pridaj inzerát, pošli odkaz redakcii
nezabudni uviesť kontakt a číselný kód
+=

29. september 2022 | 23:23
Po reprezentačnej prestávke sa znovu hlási o slovo Fortuna liga. Domáci zápas MFK Ružomberok proti MFK Skalica začína v piatok 30.9. už o 17:30.
29. september 2022 | 23:22
Kvôli enormnému záujmu predlžuje redakcia RH termín uzávierky politickej inzercie pre najbližšie vydanie (7.10.) na pondelok 3. októbra.
23. september 2022 | 16:13
Prvé kolo nového ročníka extraligy v basketbale žien odohrá MBK Ružomberok doma proti Šamorínu 1.10. o 17:00.
23. september 2022 | 16:13
Katolícka univerzita v Ružomberku začala slávnostným programom "Veni Sancte" nový akademický rok.
16. september 2022 | 10:48
Vo štvrtok 22. septembra nepôjde v Liskovej elektrina, Stredoslovenská distribučná informovala o odstávke od 8:00 do 16:00.
aktuálne číslo: 2022 / 17 (13. september 2022)
anketa
Ste za celoročný zákaz používania zábavnej pyrotechniky v Ružomberku (bez silvestrovskej výnimky)?
áno
[116h:82%]
nie
[25h:18%]
celkovo hlasujúcich: 141
kontakty
email: redakcia@rkhlas.sk
tel: 044 / 431 36 48
šéfredaktor: Mgr. Michal Domenik
mobil: 0907 915 380
redaktor: Ing. Ján Sokolský
mobil: 0918 344 358
redaktorka: Mgr. Michaela Milá
mobil: 0905 849 453
odporúčané stránkyŠTVRTÝ KANDIDÁT NA PRIMÁTORA: JÁN BEDNÁRIK

11. august 2022 | 10:20 | 991TOP ČLÁNOK

RUŽOMBEROK (Michal Domenik, foto FB/Ján Bednárik) - Tomáš Klopta, Patrik Habo, Ľubomír Kubáň a Ján Bednárik. To sú zatiaľ ohlásené mená kandidátov na post primátora Ružomberka. Prípadní ďalší záujemcovia majú čas do 30. augusta. So sloganom „Ružomberok je moja rodina“ vstupuje do predvolebného boja o post primátora mesta súčasný zástupca primátora Ján Bednárik. Svoju kandidatúru ohlásil zatiaľ ako posledný 7. júla pri soche Immaculaty – Panny Márie pred budovou radnice. Pri ňom stála jeho rodina a za ním podporovatelia, najmä z radov súčasných poslancov MsZ za KDH.

O funkciu primátora sa uchádzal aj v komunálnych voľbách pred štyrmi rokmi. Vtedy získal od Ružomberčanov takmer dvetisíc hlasov. Trúfa si teraz na lepší výsledok? „Nejdem do boja s tým, aby som sa len zúčastnil. To nie som ja. Ponúkam svoju prácu, víziu, výsledky, ochotu tvrdo pracovať v prospech nášho mesta a nás všetkých. Chcem v súboji o post primátora uspieť, a preto logicky očakávam viac ako dvetisíc hlasov,“ uviedol v reakcii pre RH.

Ďalej dodal, že je pripravený na veľké úsilie a trpezlivosť „presvedčiť Ružomberčanov, že nie kvetnaté krásne reči, populistické a vulgárne vykrikovanie či hrdinskosť na sociálnych sieťach je to, čo potrebujú. Ale profesionálnosť, odborný prístup, znalosť problémov, schopnosť držať slovo a vedieť urobiť aj nepopulárne, ale správne rozhodnutia. To mi je vlastné a to ponúkam.“

Kandidovať bude, podobne ako pred štyrmi rokmi, za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). Každý, kto ma trošku pozná, vie, že som kresťan a kresťanskými hodnotami sa riadim aj v osobnom, pracovnom a politickom živote, tvrdí.

Rovnako uvádza, že aj preto je logicky dlhoročným členom KDH, autentickej kresťanskej strany. Jeho podporovateľmi sú hlavne užšia aj širšia rodina, ako aj blízki ľudia a spolupracovníci, ktorí vyznávajú rovnakú politiku ako on – kresťanské hodnoty a tvrdú prácu, ktorá prináša výsledky.

Jeho motivácia kandidovať má podľa vlastných slov dve roviny. „Prvou je rovina rozumu. Mesto a jeho fungovanie poznám dokonale. Ovládam procesy, ktoré sú potrebné na jeho chod a chcem prvý raz ako „jednotka“ v meste dokončiť to, čo sme začali a rozbehnúť nové projekty a investície.“

Viem, čo je reálne, a čo nie, pokračuje J. Bednárik. „Poznám a rozumiem tomu množstvu mravenčej práce, ktorá je za každou úspešnou investíciou, a toto všetko chcem využiť v prospech mesta a jeho obyvateľov. Aj preto som začal s kvalitným programom a víziou pre naše mesto, za ktorým si stojím. Za mnou sú hmatateľné výsledky práce v podobe zrealizovaných a pripravených investícií a projektov a nie vzdušné zámky s hrou na dokonalosť."

Druhou rovinou je podľa neho rovina srdca. „Bývam tu, pracujem tu, Ružomberok je môj domov. Žijem tu s manželkou, vychoval som tu oboch synov. Mne na mojom domove záleží, aj keď to pre niekoho znie ako klišé. Pre mňa je to pravda. Aj môj volebný slogan – Ružomberok je moja rodina – som vyberal srdcom a nie chladným kalkulom. Som obyčajný chlap, ktorý sa nebojí práce, vyznáva kresťanské hodnoty a chce urobiť niečo pre svoj domov, ktorý považuje za svoju rodinu.“

Opýtali sme sa ho, aké by v prípade zvolenia za primátora boli jeho priority. Tu je jeho odpoveď: „Môj program obsahuje 10 priorít. Či hovoríme o našej mestskej cestnej infraštruktúre a chodníkoch, ktoré rekonštruujeme najviac v histórii mesta, nájomnom bývaní s 39 nájomnými bytmi vo výstavbe a ďalších 120 nájomných bytov kompletne stavebne pripravených na realizáciu, novej mestskej plavárni, pri ktorej už len čakáme na výber zhotoviteľa, novom námestí, kde pripravujem projektovú dokumentáciu, alebo dopravu cez naše mesto.“

S touto témou súvisí – ako hovorí J. Bednárik – „neustály boj za dostavbu diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 do Banskej Bystrice, pričom sa nám podarilo zrekonštruovať všetky svetelné križovatky a chodníky pri nich, vybudovali sme dynamickú zelenú vlnu. Všetky priority sú si rovné, ani jedna nie je podstatnejšia ako tá druhá. Ale, na predstavenie programu by som potreboval celé jedno číslo vašich novín (smiech).“

Pevne verí, že politický súboj, ktorý sa chystá, bude hlavne o kvalite programov. Stále úprimne čakám, s čím prídu moji súperi, pretože zatiaľ sme videli len tlačovky a veľa kvetnatých rečí, dopĺňa na záver J. Bednárik.


KTO JE JÁN BEDNÁRIK?
Súčasný viceprimátor jeho vlastnými slovami: „Som rodák z Liptova: narodený v Parížovciach, obci, ktorú zaplavila Liptovská Mara. Som Ružomberčan: Od 6 rokov žijem v Černovej a Ružomberok je môj domov. Som manžel: Janka, láska môjho života vyučuje na Katolíckej univerzite u nás. Som otec: Mám 2 synov, študentov medicíny a som na nich patrične hrdý. Som kresťan: Vyznávam kresťanské hodnoty a nehanbím sa za to. Som profesionál: Moja práca ma napĺňa a je aj mojím hobby. A tá práca je práca v prospech Ružomberčanov.“

---------

(príspevok sme uverejnili v Ružomberskom hlase č.15/2022)
Vydáva Kultúrny dom Andreja Hlinku, a. s., Ružomberok.
Webstránku RH zabezpečujeme v spolupráci s Oddelením informačných technológií Mestského úradu v Ružomberku.
Šéfredaktor a DTP design Mgr. Michal Domenik, redaktor Ing. Ján Sokolský. Povolené Registračné číslo 1/92.
Adresa: Bjornsonov dom, Námestie slobody 10, 034 01 Ružomberok. tel. 044 / 431 36 48.
Uzávierka príspevkov je vždy v piatok, týždeň pred aktuálnym vydaním novín.

TOPlist